Zarządzanie czasem. Strategie dla administratorów systemów

Tłumaczenie: Tomasz Misiorek
Wydawnictwo: Helion
Time Management for System Administrators
978-83-246-0581-1
sysadmin

Praca administratora infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie to ciągła walka z czasem. Użytkownicy bezustannie zgłaszają problemy, uniemożliwiając pracę nad długoterminowymi projektami zleconymi przez kierownictwo, a dodatkowo komputery powodują kłopoty w najmniej stosownych momentach. Nawet opanowanie do perfekcji technicznych aspektów pracy administratora nie poprawia sytuacji. Jedynym rozwiązaniem jest zdobycie umiejętności sprawnego zarządzania swoim czasem w pracy i ustawienie odpowiedniej hierarchii zadań.

Dzięki książce "Zarządzanie czasem. Strategie dla administratorów systemów" poznasz strategie, które pomogą Ci zorganizować swoją pracę i radzić sobie w nieprzewidzianych okolicznościach. Jej autor, bazując na swoim ponad 15-letnim doświadczeniu w pracy administratora, przedstawia najskuteczniejsze sposoby rozwiązywania sytuacji kryzysowych, eliminowania "pożeraczy czasu" i zarządzania zadaniami tak, abyś nie zapominał o żadnym z nich i mógł zrealizować je na czas. Nauczysz się ustalać priorytety, definiować swoje własne "procedury" i walczyć ze stresem.

krzak | 2016-08-03

Dużym plusem tej książki jest podkreślenie roli nabierania nawyków w codziennych czynnościach i przy organizowaniu zajęć oraz zalet tych nawyków.
Przedstawiono również sporo praktycznych porad jak ułatwić sobie organizację czasu. Książka przedstawia problemy administratorów ale w sposób łatwy do zrozumienia i pozwalający znaleźć analogię w innych branżach.

Gesiu | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2010