Uspójnianie tekstu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Świętokrzyskiej

Celem niniejszej pracy jest przedstawienie z jednej strony istnienia tekstu - i jest to tekst przedmiotowy - cytowany - i zaistniewania tekstu - i jest to tekst właśnie pisany. I tak by było, gdybyśmy myśleli po staremu. Jednak tekst istniejący to tekst powstający w odbiorze - właściwie trudno nawet mówić o odbiorze - bo pod wpływem bodźców-tekstu powstaje w odbiorcy suwerenny tekst, co prawda sterowany tekstem odbieranym - ale nie identyczny z nim, nie tożsamy.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademii Świętokrzyskiej Kielce, 2006

źródło okładki: http://www.ujk.edu.pl/wyd/poz/usp.htm