Klucz do bocznych drzwi

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Key to Nicholas Street
978-83-7470-200-3

Rodzina Ayresów mieszka w Sutton, przy szacownej Nicholas Street, i jak wszyscy majętni dookoła lubi spokój. A pojawienie się nowej ekscentrycznej sąsiadki może łatwo ten budowany latami klimat zburzyć. Bo Kate Ballou przybyła z Nowego Jorku, gdzie panują bardziej śmiałe obyczaje. I gdy Kate zacznie interesować się przechodzącym kryzys wieku średniego Harrym Ayresem, trudno mu będzie oprzeć...

Bo Kate Ballou przybyła z Nowego Jorku, gdzie panują bardziej śmiałe obyczaje. I gdy Kate zacznie interesować się przechodzącym kryzys wieku średniego Harrym Ayresem, trudno mu będzie oprzeć się pięknej kobiecie.
Także znajomy Kate, Matthew Chaves, robi wrażenie na Bettinie, córce Ayresa, co z kolei bardzo nie podoba się Lucille, matce trzymanej dotąd pod kloszem dziewczyny. Sama Lucille również szybko odkrywa cichą tajemnicę męża i postanawia działać – a wszystko dla dobra rodziny.
Taki jest początek tej historii opowiadanej z perspektywy kolejnych osób dramatu. Bo dramat jest najwłaściwszym określeniem do wydarzeń, skoro na cichej dotąd ulicy właśnie popełniono morderstwo...

Klaudia | 2012-06-10
Przeczytana: 10 maja 2012

Zwykle tego nie robię, ale tym razem książka wydała się być na tyle nudna i ciężka do zrozumienia, że po ok. 50 stronie odłożyłam ją z powrotem na biblioteczną półkę.

Agata | 2013-02-13
Na półkach: 2013, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 lutego 2013

Nie jest to książka dla każdego . Akcja do pewnego momentu się wlecze , pokazuje jednak perspektywę ze stron różnych osób . Historia jednak jest rozwiązana dopiero na końcu co pozwala na to by domyślać się kto jest zabójcą. Doskonała książka na podróż nie trzeba poświęcać wiele uwagi by pamiętać co sie działo , jednak wiadomo o co chodzi.

idrilka | 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

W zasadzie nie czytam kryminałów. Po ten sięgnęłam, bo zainteresował mnie opis na okładce.
Ciekawe było przedstawienie akcji z punktu widzenia kilku postaci utworu, natomiast ogólne wrażenie - niezbyt. I chociaż w którymś momencie naprawdę chciałam dowiedzieć się, kto zabił Kate Ballou, cieszyłam się, że książka jest taka krótka ;)

aria | 2015-10-26
nowicka1994 | 2015-07-28