Elitarne oddziały Hitlera Waffen - SS Hohenstaufen Grossdeutschland

Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BELLONA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Elite Attack Forces.Waffen - SS.Elite Forces 2
978-83-11-11650-4
historia
hans

W poniższej bogato ilustrowanej książce z nadzwyczajnym przywiązaniem do szczegółu przedstawiono dwie osławione niemieckie formacje pancerne, z których obie podczas II wojny światowej prowadziły zakrojone na szeroką skalę działania na Froncie Wschodnim. Obie też, niezależnie od ich wysokiej wartości bojowej, cechowało przywiązanie do Hitlera, dla którego gotowe były popełniać zbrodnie wojenne.

Covalus | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Kolejna przeczytana monografia. W środku dwie jednostki armii niemieckiej - Hohenstaufen i Grossdeutschland.
Obie monografie napisane wg. schematu znanego z tego typu publikacji. Powstanie, walki, umundurowanie, osprzęt i ocena.
Opisy przeplatane dobrej jakości zdjęciami i mapami nie zawsze ściśle związanych z tematem. Te drugie też czasami nie są powiązane ściśle z opisaną jednostką.
Treść bogata w informacje. Są one upakowane, lecz całość da się czytać bez zmęczenia.
Wydanie w miękkiej oprawie na kredowym papierze.
Najsłabsze rozdziały to pobieżnie potraktowane osprzęt i umundurowanie. Najczęściej mamy tu doczynienia ze zdaniami, że dany przedmiot został opisany w innych publikacjach. Przy umundurowaniu brak spójnego podejścia do tematu, opisywane są charakterystyczne drobiazgi - opaski, ordery itp. Wygląda, że autorzy nie wiedzieli jak to ugryźć.
Na końcu dostajemy też schematy i tabele. Niektóre z nich jakby na siłę załączone - porównanie stopni wojskowych SS i ......

tuTka | 2013-06-19
darek78 | 2012-06-06