Elitarne oddziały Hitlera Waffen - SS Leibstandarte Das Reich

Wydawnictwo: Bellona
Elite Attack Forces.Waffen - SS.Elite Forces 1
historia
hans

W poniższej bogato ilustrowanej książce z nadzwyczajnym przywiązaniem do szczegółu przedstawiono dwie osławione niemieckie formacje pancerne, z których obie podczas II wojny światowej prowadziły zakrojone na szeroką skalę działania na Froncie Wschodnim. Obie też, niezależnie od ich wysokiej wartości bojowej, cechowało przywiązanie do Hitlera, dla którego gotowe były popełniać zbrodnie wojenne

Covalus | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Kolejna monografia jednostek SS. Tym razem dwóch - Leibstandarte i Das Reich.
Wydanie w miękkiej oprawie na kartach z kredowego papieru. W środku duża ilość czarno białych zdjęć - dobrej jakości. Tekst wiodący pisany małą czcionką, dla mnie zbyt małą. Podpisy zdjęć jeszcze mniejszą.
Treść jest typowa dla tego typu monografii - powstanie, szlak bojowy i umundurowanie.
Całość uzupełniają niedokładne i na kolanie wykonane mapy.
Na samym początku wydawca (jak to bywa prawie zawsze przy tego typu publikacjach) tłumaczy autorów z faktu, że zbyt mały nacisk kładli na zbrodnie SS. Dziwi taka jednozdaniowa asekuracja i śmieszy trochę. Jeżeli autor publikacji rzeczywiście unika tego ważnego aspektu trzeba napisać wstęp do takiej książki, gdzie szczegółowo mu się to wytknie. Powinny być podane daty i udokumentowane przypadki. Wydawca się o to nie pokusił.
Autor w treści dość entuzjastycznie wypowiada się o sile bojowej i umiejętnościach żołnierzy tych formacji. Jest szczególnie zaskakujące...

hans | 2011-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Książka moim zdaniem b.dobra lecz nie rewelacja,w książce nad gminie zdarza się pomniejszanie winy Waffen - SS autor jak by za każdym razem starał się ich usprawiedliwiać.To moje zdanie,może wy będziecie mieć inne odczucia.Pozdrawiam

Jarek Trojanowski | 2012-06-30
Przeczytana: 30 października 2011