Uprowadzenie i morderstwo Ks. Jerzego Popiełuszki

Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
83-85066-33-0
morderstwo, święty, kościół, proces
Michał

Krystyna Daszkiewicz była obserwatorem całego procesu morderców ks. Jerzego Popiełuszki, zarówno w Sądzie Wojewódzkim w Toruniu, jak i Sądzie Najwyższym w Warszawie. Prezentowana książka zawiera pierwszą kompleksową analizę tej sprawy, opartą na materiałach procesu i innych dokumentach. Adresowana jest do szerokiego kręgu Czytelników, którym nie tylko przybliża i wyjaśnia prawnicze problemy tej "zbrodni stulecia". Ujawnia także dotąd nie publikowane lub nieznane okoliczności morderstwa. Sygnalizuje jej nie wyjaśnione tajemnice. Wskazuje na precyzyjną premedytację zbrodni i jej związki z mechanizmem nadużywania władzy. Podejmuje próbę rekonstrukcji motywów morderstwa. Stawia też pytania, na które ani proces, ani nikt dotąd nie udzielił odpowiedzi.

Książka napisana w zaskakująco lekki sposób, zważywszy na to, że treść jest ściśle związana z językiem prawniczym. Czytając ją byłam świadkiem wszystkiego co dokonało się na (lada chwila świętym) ks. Jerzym Popiełuszko. To było dla mnie mocne przeżycie, nie jednokrotnie w oczach stawały mi łzy. Jestem na prawdę wdzięczna autorce za tą książkę, która została napisana-jeśli mogę się tak wyrazić-z głębi serca, co czytając mocno się odczuwa. Ze stronic emanuje głęboki żal do morderców i poszukiwanie sprawiedliwości i prawdy, tej za którą ksiądz Popiełuszko oddał życie.

Zielin | 2016-10-09
Przeczytana: 03 października 2016

Bardzo obszerna i kompletna analiza procesu sądowego w sprawie morderstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Autorka w bardzo przystępny czytelnikowi sposób przekłada język prawniczy na zrozumiały na każdego. Natomiast nikomu nie trzeba tłumaczyć sytuacji politycznej, jaka ówcześnie panowała - prawo było po stronie morderców i nic tego nie mogło zmienić.

Przemysław Kosmalski | 2015-09-22
margaretka77 | 2013-02-08