Kino „Szpak”

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Zegarkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
83-88221-23-X
Marzi

Powieść mówi o minionym czasie, o młodości, miłości i zagubieniu. To pełen ciepła i nostalgii zbiór zapomnianych historii z podwarszawskiej Falenicy, która młodemu narratorowi potrafiła zastąpić wielki świat. Powieściowa Falenica leży niekoniecznie pod Warszawą, ale raczej - pod każdym wielkim miastem. To inny świat, który wielkie wydarzenia historii przepuszcza przez filtr własnych doświadczeń; to zbiorowisko dziwnych ludzi, pomieszanie czasów i porządków. Falenica Marka Ławrynowicza czasami przypomina włoskie miasteczko z Amarcordu Felliniego, czasami - prowincjonalną mieścinę wschodnioeuropejską, gdzie czas płynie w innym rytmie. Powieść spaja wspólna, współczesna wędrówka dwu przyjaciół zatartymi śladami młodości sprzed trzydziestu paru lat.

astma | 2016-10-06
Przeczytana: 17 października 2016