zarządzanie kapitałem ludzkim /Uzyskiwanie wartości dadanej dzięki ludziom

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

zarządzanie kapitałem ludzkim (zKL) jest strategią, którą wykorzystuje się, aby analizować, mierzyć i oceniać sposób tworzenia wartości przez politykę i praktyki personalne. Jego istotą jest dostrzeganie i ukazywanie wartości dodanej, którą przynoszą organizacjom zatrudnieni w niej ludzie, a także skuteczne zarządzanie nimi oraz powiązanie zarządzania zasobami ludzkimi ze strategią przedsiębiorstwa. Do najważniejszych tematów omówionych w tym praktycznym poradniku należą: koncepcja zKL i istota procesu zKL, praktyka zKL w odniesieniu do pomiaru i raportowania, wykorzystanie zKL do tworzenia strategii personalnej, uczenie się i rozwój, zarządzanie wiedzą, zarządzanie przez efekty, zarządzanie wynagrodzeniami i zarządzanie talentami, rola funkcji personalnej w zKL, przyszłość zKL. Książka zawiera również obszerny zestaw narzędzi, które kierownictwo organizacji może wykorzystać do tworzenia wtasnych praktyk z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Gosja | 2016-03-18

Styl podręcznikowy, ciekawa.