Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury

Tłumaczenie: Radosław Meryk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "O'Reilly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Web Security Testing Cookbook
978-83-246-2208-5
Adam

Witryny internetowe oraz ich aplikacje stanowią swoistą wirtualną furtkę do wszystkich korporacji i instytucji. Jak zatem zadbać, aby nikt niepożądany nie przedostał się do środka? Co sprawia, że witryna jest naprawdę bezpieczna? I w jaki sposób testować aplikację, aby nie był to proces żmudny i czasochłonny, a raczej sprawny i skuteczny? Oto rozwiązanie -- niniejsza książka zawiera proste receptury, dzięki którym z łatwością znajdziesz luki w aplikacjach, zanim zrobią to różni hakerzy.

Książka "Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury" to napisany zrozumiałym językiem podręcznik, dzięki któremu szybko poznasz mechanizmy testowania zabezpieczeń. Praktyczne przykłady zawarte w tym przewodniku sprawią, że szybko nauczysz się włączać systemy zabezpieczeń do standardowych procedur kontroli aplikacji. Bez problemu stworzysz testy dotyczące funkcji AJAX, a także przeprowadzisz rozbudowane, wieloetapowe testy podatności na klasyczne problemy: skrypty krzyżowe oraz wstrzykiwanie kodu.

Hatezit | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Jeżeli zajmujesz się tworzeniem stron, to tą pozycję musisz koniecznie przeczytać :)

Krzysztof Safjanowski | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok