9788320817768
biznes, finanse

Ekonomia menedżerska to doskonale opracowany podręcznik, w którym przedstawiono najważniejsze problemy decyzyjne, przed jakimi stają współcześni menedżerowie. Autorzy odwołują się w nim do najnowszych osiągnięć wiedzy w dziedzinie zarządzania oraz wykorzystują je w analizie głównych obszarów ekonomii menedżerskiej. Pokazują, w jaki sposób metody i narzędzia analizy ekonomicznej powinny być stosowane przy podejmowaniu trafnych i optymalnych decyzji. Podręcznik ten, ze względu na kompleksowość i przejrzystość rozważań oraz liczne przykłady, stanowi wartościową pomoc dla studentów kierunków ekonomicznych, organizacji i zarządzania w wyższych uczelniach oraz dla uczestników kursów doskonalących umiejętności menedżerskie.

browar25 | 2018-02-14

Jedna z najbardziej praktycznych książek do ekonomii jakie czytałem. Silnie zazębia się z tematami z mikroekonomii, jednak czyta się ją ciekawiej. Rozkłada na czynniki pierwsze wiele zagadnień wykraczających poza modelowe scenariusze okraszone założeniami odrywającymi je od rzeczywistości gospodarczej. Ciągle jednak trzyma surowy podręcznikowo-naukowy styl. Co nie każdemu może odpowiadać. Jeśli chodzi o poważniejsze minusy, to dosyć obszerna, a co za tym idzie mniej poręczna niż typowa 500-stronicówka. Na szczęście masa własna nie przekracza 24 ton i nie wymaga specjalistycznego transportu.