Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
POLWEN - Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
typ
papier
7.65 (51 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Świeżo poślubieni Dayne i Katy postanawiają zagrać razem w filmie. Aby uniknąć ciągłego nachodzenia ze strony prasy, zgadzają się na obecność ekipy z reality show na planie filmowym. Niestety, ich związek bardzo na tym ucierpi. Czy miłość, którą sobie ślubowali, przetrwa taką próbęa NIEzAPOMNIANE LATO Ashley i Kari noszą pod sercami nowe życie. Ale podczas USG okazuje się, że jedno z dzieci ma poważną wadę. Wszyscy modlą się o cud. To lato staje się okresem wielkiej próby. Czy Baxterowie wyjdą z niej zwycięskoa I czy zaufają Panu bez względu na to, co się wydarzya WzRUSzAJĄCE POŻEGNANIE Dorastająca Bailey Flanigan szuka swojego miejsca w życiu. Jej przyjaźń z Codym zaczyna się pogłębiać. Tego lata Cody opuszcza rodzinę Flaniganów i zaciąga się do armii. Czy z Bailey łączy go tylko zwykła przyjaźńa

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
talitha_kum | 2013-08-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Trzeba przyznać, że dobra pozycja. Może nie poruszyła mnie do głębi, ani nie wzbudziła potoku łez, lecz mimo to zachęca do sięgnięcia po kolejne utwory autorstwa Karen Kingsbury. Cieszę się, że przez przypadek zakupiłam ją początkiem wakacji w miejscowej księgarni katolickiej. Już samo miejsce zakupu stanowiło niejako gwarancję jakości „Niezapomnianego lata” ale również postawiło pewne poprzeczki i wymagania przed lekturą, którym ona pięknie sprostała. Co znajdziecie w książce? Trudne pytania i dylematy stawiane przed bohaterami przez życie, mądre i równie trudne odpowiedzi na nie, nie nachalną obecność Boga, wrażliwość, spokój… historię rodziny, w której wartości są właściwie uszeregowane. Taka książka w sam raz, idealna na lato.

Śnieżka | 2013-11-01
Przeczytana: 30 października 2013

Słyszałam o autorce wiele pochlebnych opinii, dlatego niezmiernie się ucieszyłam gdy mogłam sięgnąć po jedno z Jej dzieł (dziękuję Pika za pożyczenie! :) ).
Myślałam że książka zwali mnie z nóg, a jednak czytałam ją prawie 3 tyg. (to jak na mnie i powieść naprawdę bardzo długo!),po prostu jakoś mnie tak nie wciągała bardzo. Owszem historie w niej opisane (przeplatają się 3 główne wątki: małżeństwa, które dowiaduję się że ich dziecko jest śmiertelnie chore; nowożeńców, którzy przeżywają pierwszy poważny kryzys; dwoje młodych ludzi, którzy doświadczają pierwszej miłości) są ciekawe, ale jakoś nie sprawiały że czytałam ją z zapartym tchem.
Może po prostu czytałam ją w złym czasie? Nie wiem, ale wiem jedno...na końcu się popłakałam a to jednak świadczy,że książka jest dobra i poruszająca.
I jednego jestem pewna, sięgnę jeszcze po jakąś twórczość Pani Karen.

Anna | 2012-10-24
Przeczytana: 24 października 2012

Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo wzruszająca historia. Rodzina Baxterów po raz kolejny walczy z przeciwnościami losu. Katy i Dayne, starają się przetrwać w świecie Hollywoodu. Jednak dla mnie bezsprzecznie, przed najdłuższym i pełnym wybojów "zakrętem losu" staje London i Aschley. Diagnoza, którą słyszą podczas USG jest dla większości z nas nie do przyjęcia. Dzieciątko, które jest bardzo aktywne w łonie matki, jest śmiertelnie chore. Lekarze dają temu maleństwu zaledwie kilka godzin życia poza łonem matki. Co zrobić? Jak sobie poradzić z tym, że przez dziewięć miesięcy nosimy w sobie cud życia, po to, aby zaraz po narodzinach Bóg nam go odebrał. Autorka słusznie pokazuje, że takie traumatyczne doświadczenie, może okazać się cudem miłości - w rodzinach, w których ona gości na codzień. Gdzie panuje odwieczny szacunek dla drugiego człowieka. Rodzina Baxterów poradziła sobie z tym doskonale. Jednak co z kobietami, które słyszą taką diagnozę, nie mając u boku nikogo, kto by je...

Beata | 2011-08-25
Przeczytana: 17 lipca 2011

Książka bardzo uduchowiona.Przepiękne historie ludzi pewnej rodziny.Bardzo wzruszyłam się podczas czytania.Śmierć dziecka to bardzo trudny temat zarówno dla rodziców i innych ludzi.Ale ta książka ukazuje jak inni ludzi powinni się zachowywać wobec żałoby kogoś z rodziny.

jusia1986 | 2013-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2013

Cóż mogę napisać??? Tylko tyle, że jeszcze przy żadnej książce, nie wypłakałam się tak bardzo. Niewątpliwie to jedna z moich ulubionych części sagi o Baxterach. Jak zwykle uczy, bawi i zastanawia. Żałuję tylko, że Karen Kingsbury (autorka) jest tak mało popularna w naszym kraju. Już się martwię, co będzie, gdy skończę całą serię wydaną w Polsce. Niewątpliwie czuć obecność Boga w książkach tej autorki.
Dzięki Karen!

Nina | 2011-08-15
Przeczytana: lipiec 2011

Książka ciekawa, trzymająca do końca w napięciu. Do końca miałam nadzieję na inne zakończenie, ale napewno warta przeczytania..

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

maggie | 2014-01-16

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku