Niezapomniane lato

Cykl: Wschód słońca (tom 2) | Seria: Rodzina Baxterów
Wydawnictwo: POLWEN
tłumaczenie
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Summer

Świeżo poślubieni Dayne i Katy postanawiają zagrać razem w filmie. Aby uniknąć ciągłego nachodzenia ze strony prasy, zgadzają się na obecność ekipy z reality show na planie filmowym. Niestety, ich związek bardzo na tym ucierpi. Czy miłość, którą sobie ślubowali, przetrwa taką próbęa NIEzAPOMNIANE LATO Ashley i Kari noszą pod sercami nowe życie. Ale podczas USG okazuje się, że jedno z dzieci ma poważną wadę. Wszyscy modlą się o cud. To lato staje się okresem wielkiej próby. Czy Baxterowie wyjdą z niej zwycięskoa I czy zaufają Panu bez względu na to, co się wydarzya WzRUSzAJĄCE POŻEGNANIE Dorastająca Bailey Flanigan szuka swojego miejsca w życiu. Jej przyjaźń z Codym zaczyna się pogłębiać. Tego lata Cody opuszcza rodzinę Flaniganów i zaciąga się do armii. Czy z Bailey łączy go tylko zwykła przyjaźńa

• Aż po grób
  • Powrót na Wyspę Potępionych
Aż po grób
Sara Shepard

7,61 (72 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Droga do domu
Yaa Gyasi

8 (16 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz

8 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
talitha_kum | 2013-08-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Trzeba przyznać, że dobra pozycja. Może nie poruszyła mnie do głębi, ani nie wzbudziła potoku łez, lecz mimo to zachęca do sięgnięcia po kolejne utwory autorstwa Karen Kingsbury. Cieszę się, że przez przypadek zakupiłam ją początkiem wakacji w miejscowej księgarni katolickiej. Już samo miejsce zakupu stanowiło niejako gwarancję jakości „Niezapomnianego lata” ale również postawiło pewne poprzeczki i wymagania przed lekturą, którym ona pięknie sprostała. Co znajdziecie w książce? Trudne pytania i dylematy stawiane przed bohaterami przez życie, mądre i równie trudne odpowiedzi na nie, nie nachalną obecność Boga, wrażliwość, spokój… historię rodziny, w której wartości są właściwie uszeregowane. Taka książka w sam raz, idealna na lato.

Ulka | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Pierwszy raz nie wiem co napisać. Żadna powieść jeszcze nie wywarła na mnie tak mocnego wrażenia, mimo iż nie czytałam pierwszej części tej sagi. Na pewno sięgnę po inne powieści tej autorki. Ta historia zawiera w sobie tyle mocnych uczuć,że nie mogłam się od niej oderwać,choć na chwilę. Dobrze,że są jeszcze inne części tej opowieści.
.....Po prostu piękna .....

Przeczytana: 24 października 2012

Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo wzruszająca historia. Rodzina Baxterów po raz kolejny walczy z przeciwnościami losu. Katy i Dayne, starają się przetrwać w świecie Hollywoodu. Jednak dla mnie bezsprzecznie, przed najdłuższym i pełnym wybojów "zakrętem losu" staje London i Aschley. Diagnoza, którą słyszą podczas USG jest dla większości z nas nie do przyjęcia. Dzieciątko, które jest bardzo aktywne w łonie matki, jest śmiertelnie chore. Lekarze dają temu maleństwu zaledwie kilka godzin życia poza łonem matki. Co zrobić? Jak sobie poradzić z tym, że przez dziewięć miesięcy nosimy w sobie cud życia, po to, aby zaraz po narodzinach Bóg nam go odebrał. Autorka słusznie pokazuje, że takie traumatyczne doświadczenie, może okazać się cudem miłości - w rodzinach, w których ona gości na codzień. Gdzie panuje odwieczny szacunek dla drugiego człowieka. Rodzina Baxterów poradziła sobie z tym doskonale. Jednak co z kobietami, które słyszą taką diagnozę, nie mając u boku nikogo, kto by...

Śnieżka | 2013-11-01
Przeczytana: 30 października 2013

Słyszałam o autorce wiele pochlebnych opinii, dlatego niezmiernie się ucieszyłam gdy mogłam sięgnąć po jedno z Jej dzieł (dziękuję Pika za pożyczenie! :) ).
Myślałam że książka zwali mnie z nóg, a jednak czytałam ją prawie 3 tyg. (to jak na mnie i powieść naprawdę bardzo długo!),po prostu jakoś mnie tak nie wciągała bardzo. Owszem historie w niej opisane (przeplatają się 3 główne wątki: małżeństwa, które dowiaduję się że ich dziecko jest śmiertelnie chore; nowożeńców, którzy przeżywają pierwszy poważny kryzys; dwoje młodych ludzi, którzy doświadczają pierwszej miłości) są ciekawe, ale jakoś nie sprawiały że czytałam ją z zapartym tchem.
Może po prostu czytałam ją w złym czasie? Nie wiem, ale wiem jedno...na końcu się popłakałam a to jednak świadczy,że książka jest dobra i poruszająca.
I jednego jestem pewna, sięgnę jeszcze po jakąś twórczość Pani Karen.

Beata | 2011-08-25
Przeczytana: 17 lipca 2011

Książka bardzo uduchowiona.Przepiękne historie ludzi pewnej rodziny.Bardzo wzruszyłam się podczas czytania.Śmierć dziecka to bardzo trudny temat zarówno dla rodziców i innych ludzi.Ale ta książka ukazuje jak inni ludzi powinni się zachowywać wobec żałoby kogoś z rodziny.

Nina | 2011-08-15
Przeczytana: lipiec 2011

Książka ciekawa, trzymająca do końca w napięciu. Do końca miałam nadzieję na inne zakończenie, ale napewno warta przeczytania..

Meell | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

Zastanawiam się i zastanawiam, co napisać o tej książce i trudno mi znaleźć słowa - tyle wywołała emocji. Śmiałam się przy niej, cieszyłam, serce mocno mi biło, a zaraz znów płakałam tak bardzo, że nie mogłam rozczytać słów, a wszystko wokół było mokre od moich łez. Trzeba przyznać, że Karen Kingsbury nie boi się trudnych tematów, ale opowiada o nich w wyjątkowo smaczny, delikatny, a zarazem bezpośredni sposób. Bohaterowie "Niezapomnianego lata" stają tu przed wieloma trudnymi wyborami, jednak zawsze odnajdują siebie w Panu Bogu i to jest to, co najbardziej mnie w tej książce zachwyca i przyciąga.
To, do czego mogę się przyczepić, to znów literówki, które chyba przewijają się przez całą serię. Denerwowali mnie też trochę Flaniganowie - według mnie ich poglądy na spotykanie się Bailey z chłopakami są grubo przesadzone, ale być może zmienię zdanie, jak sama będę miała dzieci...

PS. Muszę napisać o czymś jeszcze: w cyklu o Baxterach mamy przekrój cudownych mężczyzn. Silnych,...

jusia1986 | 2013-07-04
Na półkach: Rok 2013, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 lipca 2013

Cóż mogę napisać??? Tylko tyle, że jeszcze przy żadnej książce, nie wypłakałam się tak bardzo. Niewątpliwie to jedna z moich ulubionych części sagi o Baxterach. Jak zwykle uczy, bawi i zastanawia. Żałuję tylko, że Karen Kingsbury (autorka) jest tak mało popularna w naszym kraju. Już się martwię, co będzie, gdy skończę całą serię wydaną w Polsce. Niewątpliwie czuć obecność Boga w książkach tej autorki.
Dzięki Karen!

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

edzia8689 | 2016-01-30

Ta część była bardzo przejmująca. Poruszała ciężki temat- dziecka śmiertelnie chorego które po porodzie miało umrzeć. Ciężki dylemat z jakim zmierzyła się rodzina czy przeprowadzić aborcję czy też urodzić dziecko...I piękny ale też wzruszający koniec. Myślę że książka dużo mi dała...=)