Okładka książki Dżuma. Upadek

klasyka
typ
papier
Michał
7,23 (207 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Dżuma" - Metaforyczny obraz świata walczącego ze złem, którego symbolem jest tytułowa dżuma, pustosząca Oran w 194... roku. Wybuch epidemii wywołuje różne reakcje u mieszkańców, jednak stopniowo uznają słuszność postępowania doktora Rieux, który od początku aktywnie walczy z zarazą, uznając to za swój obowiązek jako człowieka i lekarza. "Upadek" - Amsterdamska spelunka, której szyld o egzotyczne...

"Upadek" - Amsterdamska spelunka, której szyld o egzotycznej nazwie "Mexico City" wabi w portowej mgle... Jean-Baptiste Clamence przychodzi tu co wieczór rozgrzać się kieliszkiem jałowcówki i załatwić swoje podejrzane interesy. Ten dziwny wygnaniec, pokątny adwokat, służący radą sutenerom i prostytutkom, był niegdyś wielką figurą paryskiej palestry, cieszył się powszechnym szacunkiem, miał wielkie powodzenie u kobiet. Czuł się szlachetny i niejako skazany na sukces, aż do dnia, kiedy na moście na Sekwanie wydarzyło się coś, co sprawiło, że ujrzał swoje dotychczasowe życie w zupełnie innym świetle. Teraz już wie, że jest w i n n y i że nie ma dla niego przebaczenia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
GabrielL | 2011-07-20
Przeczytana: 18 września 1975

Żeby cokolwiek móc powiedzieć o człowieku, żeby poddać go osądowi ,trzeba przeczytać te dwie książki Camusa

Meybell | 2013-02-01
Przeczytana: luty 2013

„W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę.”

monika | 2013-11-27

Przeczytana dawno dawno temu jeszcze w szkole

ania193 | 2012-06-05
Przeczytana: 2012 rok

Świetna książka, polecam wszystkim. Można z niej wynieść wiele uniwersalnych prawd na temat człowieka. Poza tym cała historia ludzi uwięzionych w Oranie jest bardzo wciągająca i przejmująca. Książka ta nauczyła mnie, że nie ma ludzi zupełnie złych. Każdy jest inny, ale w każdym odnaleźć można szlachetne cechy osobowości.

Konstancja | 2012-10-28
Przeczytana: 24 kwietnia 2013
lucyna | 2012-03-21
Przeczytana: 18 marca 2012

Książkę przeczytałam "jednym tchem",kupiłam ją przed laty,ale dopiero teraz zabrałam się do czytania,jak dla mnie jest doskonała-polecam ją,nabrałam ochoty na inne powieści A.Camusa.

Kasia | 2014-10-23

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku