Wiatr w podeszwach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wspomnienia polita". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
lotnictwo, pamiętniki
A--

Nitager | 2016-06-08

To już druga część "Wspomnień pilota", opisująca wydarzenia z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Janusz Meissner jest już pilotem pełną gębą i dostaje przydział do szkoły lotniczej, gdzie jego dowódcą zostaje "Kardynał" - Jerzy Garbiński, później jego serdeczny przyjaciel. Życie w jednostce wcale nie jest jednostajne. Autor opisuje tu wiele wzruszających, ale i przezabawnych sytuacji. Również wyciskających łzy z oczu, bowiem już na początku spotyka go osobista tragedia.
Ta część ukazuje również początki jego pisarskiej kariery. Znajdziemy tu także wspomnienia o pilotach, z którymi los go zetknął, niektórych bardzo znanych, jak np. Zdzisław Henneberg, czy... Hermann Goering. Są tu ciekawe obserwacje z wizyt np. w Niemczech, w czasach rodzącej się III Rzeszy.
Powieść wzbogacona jest o wiele fotografii.
Wspomnienia kończą się w tej samej chwili, w której na ziemi skończyły się czasy pokoju.
Ta część zawiera bez porównania więcej humoru niż pierwsza. Napisana jest także jakby...

Piotr | 2016-06-30
adinho | 2015-03-05