Trzy diamenty

A--

Robert | 2015-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Nie dałem rady - po prostu nie dałem rady! Nudna i infantylna. Niby o szybownictwie ale napisana jakoś tak nie tak... brak zgodności treści z formą i pomysłem... I choć uwielbiam szybownictwo to ta książka nie przekonałaby mnie do tej pasji...

Nitager | 2016-06-16

Dla miłośników szybownictwa pozycja niemal obowiązkowa. Wiernie oddany klimat, pisane ze znawstwem tematu – w końcu autor sam był pilotem-instruktorem. Ale czegoś w tej powieści brakuje. Sam nie wiem czego. Jest i wątek miłosny, jest żywa akcja, są nawet elementy humorystyczne (np. „skręt”), żywcem zapewne wzięte z lotniskowej rzeczywistości. A jednak powieść nie wciąga tak jak powinna. Mimo to, przeczytanie jej nie jest wielkim wysiłkiem, bo Janusz Meissner umiał pisać i nigdy czytelnika nie znudził.

m4ckoj | 2017-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

W porównaniu do kilku opinii przeczytanych wcześniej książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Jest to pozycja lekka i przyjemna. Jedynie szczegółowe i długie opisy lotów szybowcem mogą czasami zmęczyć. Ale z drugiej strony zwiększymy swoją wiedzę na temat techniki latania szybowcem. A w ostateczności nabrałem chęci na latanie szybowcem.
W książce jest kilka wątków - sportowy, miłosny, zawodowy. Autor często akcentuje socjalistyczne realia tamtych czasów.

Pleban | 2017-06-01
Przeczytana: 2016 rok

Jest to powieść w stylu socrealistycznym, ale nie nachalnym. Jest o współzawodnictwie, o dążeniu do bycia najlepszym, ale akurat te metody stosuje się cały czas np. w harcerstwie, bo po prostu się sprawdzają. Czasami się dłuży, ale później nadrabia wspaniałymi opisami lotu szybowcem. Na uwagę zasługują także opisy fizyki takiego lotu i zasad, na jakich "działa" szybowiec. Umiejętnie wplecione w fabułę nie odstraszają, a wręcz przeciwnie. Można przeczytać, a swoją drogą ciekaw jestem jak zareagowałaby na tę pozycję dzisiejsza młodzież :)

Artur | 2017-12-27
alinek | 2017-08-06