Trzy diamenty

A--

Robert | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Nie dałem rady - po prostu nie dałem rady! Nudna i infantylna. Niby o szybownictwie ale napisana jakoś tak nie tak... brak zgodności treści z formą i pomysłem... I choć uwielbiam szybownictwo to ta książka nie przekonałaby mnie do tej pasji...

Nitager | 2016-06-16

Dla miłośników szybownictwa pozycja niemal obowiązkowa. Wiernie oddany klimat, pisane ze znawstwem tematu – w końcu autor sam był pilotem-instruktorem. Ale czegoś w tej powieści brakuje. Sam nie wiem czego. Jest i wątek miłosny, jest żywa akcja, są nawet elementy humorystyczne (np. „skręt”), żywcem zapewne wzięte z lotniskowej rzeczywistości. A jednak powieść nie wciąga tak jak powinna. Mimo to, przeczytanie jej nie jest wielkim wysiłkiem, bo Janusz Meissner umiał pisać i nigdy czytelnika nie znudził.

jamczyk | 2016-01-22
Przeczytana: 1980 rok