Przygoda śródziemnomorska

8320700620
meissner
A--

Roman Dłużniewski | 2016-12-02

Świetna książka. Pisana tak od serca. Polak w czasie wojny rzucony do Francji a potem na Morze Śródziemne jako dowódca kutra. Warto przeczytać!!

Nitager | 2016-06-16

Mimo, iż jest to beletrystyka, zatem coś, w czym Janusz Meissner bynajmniej mistrzem nie był, czytelnik nie ma wątpliwości, że autor brał udział w podobnych wydarzeniach i przynajmniej część z nich przeżył osobiście. Opisał je bowiem tak sugestywnie i przekonująco, że czytelnikowi podczas lektury pocą się dłonie.
Powieść o perypetiach polskiego żołnierza, którego wojenna zawierucha rzuciła do Francji, w objęcia francuskiego ruchu oporu, a potem na Morze Śródziemne.
Po wielu perypetiach, obejmuje dowództwo pięknego kutra torpedowego, którego chrzci imieniem swej przyjaciółki z ruchu oporu.
Powieść chwilami wzruszająca i bardzo dobrze napisana. Tu nie ma się wrażenia sztuczności – przeciwnie, wydaje się od A do Z autentyczna. Jedna z najlepszych powieści Meissnera w kategorii „literatura piękna”.

Beata | 2014-10-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe