Przestrzeń w polityce gospodarczej

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
biznes, finanse

Wpływ przestrzeni na gospodarkę trudno przecenić. Jest ona, z jednej strony, fundamentem każdego społeczeństwa i każdej gospodarki, z drugiej zaś wymiarem, bez którego niemożliwe jest prowadzenie jakiejkolwiek polityki gospodarczej. Nic zatem dziwnego, że przestrzeń jest przedmiotem stałego zainteresowania zarówno pojedynczego człowieka, jak i społeczeństwa jako całości. Autorzy pracy podjęli się ambitnego zadania prezentacji swoich poglądów na łamach książki, którą z okazji 80-lecia urodzin p