Opowieść o korsarzu Janie Martenie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
piraci, czarna bandera, Jan Marten
przygodowa
A--

Zebrane w jednym wydaniu 3 tomy opowieści o korsarzu Janie Martenie: Czarna bandera, Czerwone krzyże, Zielona brama. Czarna Bandera Spis ważniejszych postaci Spis okrętów i statków Część I. Castro Verde Część II. Przystań Zbiegów Objaśnienia wyrazów obcych CZERWONE KRZYŻE Spis ważniejszych postaci Spis okrętów i statków Część I. Armada Invencible Część II. Maria ...

Czarna Bandera
Spis okrętów i statków
Część I. Castro Verde
Część II. Przystań Zbiegów Objaśnienia wyrazów obcych

CZERWONE KRZYŻE
Spis okrętów i statków
Część I. Armada Invencible
Część II. Maria Franceska.
Objaśnienia wyrazów obcych

ZIELONA BRAMA
Spis okrętów
Część I. W służbie Henryka Dobrego
Część II. Zielona Brama Objaśnienia wyrazów obcych

Ksiądz Pistolet | 2014-09-08
Na półkach: Marynistyka, Przeczytane

Zaczytywałem się tymi opowieściami jeszcze jako młody chłopak w podstawówce albo szkole średniej. W tamtych czasach nie było dostępu do książek O'Brianów, Smithów czy innych tego typu autorów i cykl Meissnera był czymś wyjątkowym. Ta morska saga o przygodach Jana Kuny, moim zdaniem, bez żadnych kompleksów może stać na półce obok książek wyżej wymienionych autorów. Pewnie jeszcze w przyszłości do niej wrócę. Polecam wszystkim pasjonatom przygód pod żaglami, bitew morskich, intryg i pirackich opowieści.

Mazin82 | 2012-04-01

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony nie moglem sie oderwac od pierwszych dwoch tomow. Ale trzecia czesc, ktora niepotrzebnie poszla w strone dworskiej intrygi, romansu i zdrady psuje opinie o calosci. Poszczegolne tomy mozna ( jesli jeszcze pamiec mam dobra ) na szczescie czytac jako odrebne historie, i te przygodowe spelniaja swa role. Porywaja w swiat historii piratow, hiszpanskiej nietolerancji religijnej, znajdziemy tu swietnie wykreowanych bohaterow, i sporo dobrego humoru.
Polecam dwa pierwsze tomy, odradzam trzeci, ja raczej przez niego do lektury juz nie wroce. Niesmak pozostal...

monter266 | 2012-04-17
Przeczytana: 2010 rok