Brzemię białego człowieka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Wiliam Easterly były ekonomista Banku światowego krytykuje Planistów, takich jak Sachs, którzy rzekomo potrafią rozwiązać wszelkie problemy społeczne, od nędzy i analfabetyzmu po wojny i tyranie.

Kasia1985 | 2015-07-10

Dlaczego mimo pompowania tam miliardow dolarow, Afryka wciaz jest najbiedniejszym kawalkiem ziemi? Dlaczego mimo setek organizacji pomocowych, srodkow finansowych, akcji pomocy tam ciagle gloduja ludzie? Ksiazka traktuje m.in. o tym,jak zle gospodaruje sie pieniedzmi i zarzadza pomoca dla krajow afrykanskich. Napisana momentami ekonomicznym jezykiem (analizy, itp), jednak warta przeczytania.

Natanna | 2012-12-16
Przeczytana: 2011 rok

Książka ma charakter naukowy, ale jest napisana prostym językiem. W. Easterly był ekonomistą w Banku Światowym. Niektóre rozdziały (1 może 2) były dość ciężkie w czytaniu bo zawierały za dużo analizy ekonomicznej, ale jak na naukową analizę książka dociera do przeciętnego czytelnika nie znającego się na ekonomii. Autor analizuje powody nędzy krajów trzeciego świata i sposoby walki z nią.

donkichotwesnach | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016