Moja podróż do Rosji

Okładka książki Moja podróż do Rosji
Antoni Słonimski Wydawnictwo: LTW literatura podróżnicza
134 str. 2 godz. 14 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
LTW
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
134
Czas czytania
2 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375650020
Tagi:
wspomnienia biografie historia
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki W oparach absurdu Antoni Słonimski, Julian Tuwim
Ocena 7,5
W oparach absurdu Antoni Słonimski, J...
Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek Krystian Emanuel Baczewski, Tomasz Bąk, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Zbigniew Bieńkowski, Jacek Bierut, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Jan Brzękowski, Wojciech Brzoska, Andrzej Bursa, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Konstanty Ildefons Gałczyński, Rafał Gawin, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Piotr Kępiński, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Tadeusz Pióro, Lech Piwowar, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Robert Rybicki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Krzysztof Śliwka, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Dariusz Sośnicki, Andrzej Sosnowski, Anatol Stern, Dariusz Suska, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska, Wisława Szymborska, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada
Ocena 6,2
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
51 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2070
910

Na półkach: , , ,

Kiedy Antoni Słonimski w 1932 roku wybrał się w parotygodniową podróż do Związku Radzieckiego niewiele jeszcze było wiadomo o radzieckich łagrach czy głodzie na Ukrainie, ale niepokojące wieści musiały przedzierać się przez granice, skoro poeta z taką ciekawością przyjął zaproszenie radzieckich literatów i z taką nieufnością odnosił się do swojej tłumaczki, przewodniczki i pilnowaczki, by nie wścibiał nosa w nie swoje sprawy, w jednej osobie. Dziś wiemy o opresyjności radzieckiego aparatu władzy nieporównanie więcej, a jednak wspomnienia Słonimskiego są ciekawe. To oko wścibskiego turysty, który chce zajrzeć tam,gdzie mu nie pozwalają, człowieka, który co prawda ma serce po lewej stronie, ale doskonale widzi dramat ludzi, którzy tam się znaleźli, potrafi na wiele spraw popatrzeć z subtelnym humorem, ale też wiele z rzeczy, które widział wstrząsnęły nim. No i oczywiście to język wytrawnego stylisty.

Kiedy Antoni Słonimski w 1932 roku wybrał się w parotygodniową podróż do Związku Radzieckiego niewiele jeszcze było wiadomo o radzieckich łagrach czy głodzie na Ukrainie, ale niepokojące wieści musiały przedzierać się przez granice, skoro poeta z taką ciekawością przyjął zaproszenie radzieckich literatów i z taką nieufnością odnosił się do swojej tłumaczki, przewodniczki i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    118
  • Chcę przeczytać
    105
  • Posiadam
    27
  • Literatura polska
    4
  • 2022
    3
  • Audiobook
    2
  • 2015
    2
  • Historia
    2
  • Rosja/ZSRR
    2
  • Rosja
    2

Cytaty

Więcej
Antoni Słonimski Moja podróż do Rosji Zobacz więcej
Antoni Słonimski Moja podróż do Rosji Zobacz więcej
Antoni Słonimski Moja podróż do Rosji Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także