Hollywood: Romanse i skandale

Wydawnictwo: Ring
Michał

Bulwersująca książka Petera Beresforda. Autor bez żenady zagląda za zamknięte bramy Miasta Upadłych Aniołów. Relacja Beresforda, zwłaszcza dla polskiego czytelnika, wydać się może szokująca i brutalnie szczera, ale nie łudźmy się: to zaledwie część prawdy o codziennym i conocnym życiu w miejscu, gdzie sztuka i występek tworzą amoralny, lecz fascynujący konglomerat. Tajemnice sypialni Cher, piekło Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, kochankowie Rocka Hudsona, namiętności Marilyn Monroe, burzliwa młodość Madonny, miłosne pasje Joan Collins - to zaledwie okruch tego lustra, w którym przegląda się Hollywood - królestwo skandalu.

castagna | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

burzliwe miłostki, seks skandale i narkotyki - tak właśnie wyglądało (i nadal wygląda) życie gwiazd w "fabryce snów", świetnie opisane praktyki, jakimi rządziły się wytwórnie filmowe, kreując swoje gwiazdy

mamy tutaj wszystko w skrócie nakreślone - fascynację i śmierć Valentina, piekło związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, nie do końca jasną śmierć Marilyn Monroe, związki homoseksualne różnych aktorów, nagość Madonny, i wiele, wiele innych...

bardzo dobrze napisana, przyjemnie się czyta, aż szkoda, że jest tego tak niewiele, dla interesujących się Hollywood jest to jedna z obowiązkowych lektur!

mariola | 2016-09-30
Marcin Mazur | 2014-08-31