Lubimyczytać.pl to:

Zielona Sowa
typ
papier
Ag2S
7.63 (199 ocen i 50 opinii)

Opis książki

Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu?

Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze…

„Klejnot Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców…

Wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem!

Ilustracje: Jacek Pasternak.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Monika | 2013-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książka pani Agnieszki jest adresowana do starszych dzieci i młodzieży, jednak nawet ja przeczytałam ją z przyjemnością. Lubię, gdy autor zna się na temacie, o którym pisze. Egipt, jego starożytne skarby i współczesne realia najwyraźniej nie są obce pani Agnieszce.
Dodatkowy plus za cudowne ilustracje!

Avenix | 2010-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2010

Wybierając się do Empika, nie planowałem, że wrócę z książką, napisaną przez polską autorkę Agnieszkę Stelmaszyk. Z początku rozglądałem się, za lekturą, którą wybrałem wcześniej ale tytuł i bardzo ciekawa okładka przyciągnęły mnie a po przeczytaniu opisu, już wiedziałem, co chcę kupić.

"Tajemnicę Klejnotu Nefertiti" przeczytałem praktycznie w jeden wieczór. Gdy usiadłem i zacząłem poznawać historie rodzeństwa, Ani i Bartka, wprost nie mogłem się oderwać. Dużą odmianą było dla mnie to, że bohaterowie byli polakami i często wspominali o naszym kraju, ponieważ zazwyczaj czytam książki zagranicznych pisarzy, gdzie zdecydowanie nie znajdzie się polskich imion czy odniesień do Polski i jej kultury.

Jedynym minusem książki było to, że wciąż pojawiały się obrazki przedstawiające bohaterów. Nie mam nic przeciwko marginesom z dodatkowymi informacjami i przypisami (które zresztą były dość przydatne) ale nie lubię, gdy ktoś z góry narzuca mi wygląd bohaterów, wolę sam wyobrażać sobie postaci. G...

Klakier | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Z książką po raz pierwszy zetknąłem się na LubimyCzytac.pl, i przyznam szczerze od razu mnie zaciekawiła. Ku mojej wielkiej radości po niedługim czasie nadarzyła się okazja na "wyprawę" do Empiku. Kiedy wkroczyłem do sklepu, nie namyślając się długo, poprosiłem o "Kroniki Archeo". Właśnie zbliżały się moje imieniny, więc (co tylko spotęgowało moja radość) moja mama zaproponowała, iż kupi mi tę książkę na tę okazję.

I mówiąc szczerze, ani trochę się nie zawiodłem.
Książka jest wspaniała! I naprawdę "wydarzenia potoczyły się lawinowo".
Artykuł, Kair, grobowiec, mapa; ledwo zdążyłem nadążyć nad tak wartką akcją. Książka napisana prostym, zabawnym językiem jest jak dla mnie idealna. Bohaterowie są jakby z życia wzięci, pomysłowi, ciekawi świata pragnący przygód, zresztą kto taki nie jest? Według mnie Bartek i Ania to bardzo fajne rodzeństwo, każde z nich ma własne zainteresowania, które chętnie rozwija. Gdyby nie panna Ofelia, która niezmordowanie dąży do tego, aby każde z dzieci miało cz...

Isadora | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Mam dzisiaj wyjątkowo interesującą propozycję dla młodych miłośników tajemnic starożytnego Egiptu,karkołomnych przygód,których nie powstydziłby się Indiana Jones i intrygujących zagadek na miarę Sherlocka Holmesa.
Akcja powieści koncentruje się wokół przygód piątki przyjaciół - Ani i Bartka Ostrowskich,dzieci pary polskich archeologów oraz Mary Jane,Jima i Martina Gardnerów,niesfornych pociech angielskiego egiptologa i konserwatorki zabytków.
Dzieci przypadkowo natrafiają w gazecie na artykuł informujący o tym,że w egipskim mieście Amarna odkryto nowy grobowiec.Niestety,tożsamość jego właściciela pozostaje tajemnicą,podobnie jak i rabusiów,którzy ogołocili komorę grobową z bezcennych skarbów.
Zaintrygowane dzieci udają się w podróż do Egiptu,gdzie ich rodzice zostają zaangażowani do prac wykopaliskowych ; postanawiają na własną rękę rozwikłać zagadkę zaginionych skarbów.Niestety,nie są jedynymi,którzy pragną odnaleźć starożytne drogocenności.
W Amarnie zaroiło się bowiem nagle od wszel...

Kasia | 2012-03-11
Przeczytana: 10 marca 2012

Z dużą przyjemnością chciałabym przedstawić Wam "Tajemnicę klejnotu Nefertiti", pierwszy tom cyklu "Kroniki Archeo" pióra Agnieszki Stelmaszyk, autorki licznych książek dla dzieci. Wciągające przygody, wartka akcja i niezwykłe zagadki, a wszystko to w egzotycznej atmosferze egipskich piramid i grobowców. Obok tej książki po prostu nie można przejść obojętnie!

Głównymi bohaterami powieści są Ania i Bartek Ostrowscy oraz Mary Jane Gardnem i jej młodsi bracia-bliźniacy Martin i Jim. Dzieci poznały się dzięki rodzicom – wybitnym archeologom i wspólnie towarzyszą im w jednej z wypraw do Egiptu. Dzięki pomocy starszej pani, którą poznają w hotelu, wpadają na trop zaginionego grobowca i tajemniczego skarbu. Łatwy łup zwabia jednak groźnych przestępców, którzy nie cofną się przed niczym, by go zdobyć.

Akcja powieści toczy się niezwykle szybko. Jedna przygoda goni drugą, co nie pozwala czytelnikowi nawet na chwilę nudy. Przed dziećmi stają nowe wyzwania, które wymagają od nich nie tylko logi...

Leelunia | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Fabuła jest dość banalna: skarb, młodzi poszukiwacze przygód, miejscowa szajka, która usiłuje dotrzeć do skarbu, a potem perypetie, z których dzieci, oczywiście, wychodzą obronną ręką. Mile widziane grobowce/groty, pułapki i "niespodziewane" zwroty akcji.
Bohaterowie zwyczajni, ale wzbudzający sympatię.
Ilustracje autorki - ujmujące.
Słowem: książka, którą jeszcze kilka lat temu zaliczyłabym zapewne w poczet ulubionych, a nawet teraz uważam za przyjemną lekturę.

beataj | 2011-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Świetna przygoda dla starszych dzieci i młodszej młodzieży. Ciekawy sposób wydania - mapki, przypisy, tłumaczenia kto, co i jak, ramki, wycinki z gazet, dodatkowe informacje - lubimy taki styl, wiedza wchodzi do głowy mimochodem ;-). Przypomina trochę moje ulubione książki E. Paukszty "Złote korony księcia Dardanów" i "W cieniu hetyckiego sfinksa"

czytadela200 | 2014-02-22

Bardzo ciekawa i przyjemna. Niezwykła akcja i niezwykli bohaterowie. Z chęcią sięgnę po kolejne części. Do tego naprawdę ładne ilustracje.
Polecam.

Bajkowaa | 2014-02-08
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Pierwszą część tej sagi dostałam na gwiazdkę od Cioci. Bardzo się zdziwiłam ,ale już po pierwszej stronie wstrzymałam oddech . Książka nie dość ,że przepięknie napisana wzbudza również zainteresowanie ...ilustracjami. Tak to prawda - pan Jacek Pasternak , ilustrator - to był strzał w dziesiątkę ! Aż od samych ilustracji człowiekowi szczęka opada. Po przeczytaniu pierwszej części zażądałam od cioci kolejnej. I tak z każdą książką z tej serii . Ciocia aż wykupiła prenumeratę :) I na każde urodziny, imieniny , święta kolejna część trylogii czekała na mnie w szafie u Cioci ;) Pozdrawiam.

Artur | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Średnia, ale intryguje - jest niczym przystawka przed smacznym obiadem. Chętnie przeczytam następne części. :)

Na plus zasługują liczne ciekawostki.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica