Mróz

Okładka książki Mróz Marcin Ciszewski
Okładka książki Mróz
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Ender Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 1) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 1)
WarBook
Ender
2010-10-21
2010-10-21
literatura polska powieść

Niestety nie mogę wystawić dobrej opinii tej książce. Chyba najbardziej nurtuje mnie to, że akcja właściwie zaczyna się od zamordowania niejakiego Wicherka, trwa chyba ultra krótkie śledztwo, które (oczywiście) nic nie wyjaśnia ... i książka kończy się pytaniem kto zamordował właściwie tego osobnika... niestety odpowiedzi niestety nie ma... Chyba, że ja jestem takim niewnikliwym czytelnikiem? Nie bardzo również rozumiem po co to całe zamieszanie z jakąś niby klęską żywiołową, która de facto trwa kilka dni. Jaki to ma związek z sytuacją??? Generalnie nie polecam - dla mnie strata czasu :(

Świetna książka. Czyta się z zapartym tchem. Wyraźne postacie. Podobne wrażenia mam przy lekturze kolejnych części cyklu. Polecam.

Ciekawa mega.

Ciekawa mega.

Dobra

Dobra

Książka jest ciekawie pisana, dość wciągający także jest język literacki. Niestety fabuła jest całkowicie przekombinowana. W książce jest znaczny nadmiar nielogicznych konstruktów. Na pewno całość można ocenić dobrze, lecz nie jest to wysokich lotów treść. Mimo wszystko uważam że można ją przeczytać, bo fabuła jest dość ciekawa. Inna sprawa to totalna naiwność tej fabuły aż do granic absurdu.

Taki sobie kryminał. Zapowiadał się nieźle ale potem już nie było tak ciekawie. Momentami szło się pogubić no i te nierealne sytuacje. Pisarz w niektórych sytuacjach odleciał i nie chodzi o -60 st. Zuzanna jak Rambo, wychłodzona i wyczerpana do nieprzytomności a potem w zimnym pomieszczeniu seks z Heleną to już ręce opadają. Bez jedzenia, picia, wychłodzona, zmęczona, powinna mieć odmrożenia o czym cisza a po krótkim leżeniu w łóżku gotowa na... Jakoś nie ciągnie mnie do dalszej części ale dam szansę. Generalnie nie powala. Zbyt to naiwne, pomieszane z lesbijkami. Takie “modne i nowoczesne” ale bez ikry. Kryminał dla niewymagających

Okrutnie zmarzłam. ;-)

27/77/2023

Okrutnie zmarzłam. ;-)

27/77/2023

Hmm, niby wysokie oceny (średnia 7.3) i spora grupa zadowolonych czytelników, ale osobiście nie zachwyciło mnie. Może dlatego, że mimowolnie porównywałem „Mróz” z innym cyklem Pana Marcina: „www”. Zwłaszcza pierwsza część tamtej serii „www.1939.com.pl” była niezwykle oryginalna i zaskakująca. Wciągnęło mnie, autentycznie, choć nie przepadam za historią alternatywną. Niestety cykl o Jakubie Tyszkiewiczu nie wydał mi się aż tak nośny i nowatorski. Miłe czytadło, choć subiektywnie trochę poniżej średniej.

Bardzo dobra książka, fabuła mocno wciągająca, akcja trzymająca w napięciu - polecam!

Całkiem sympatyczna lektura, choć spodziewałem się większego wyeksponowania kwestii warunków pogodowych, które są jedynie "przeszkadzajką" będącą w tle całej akcji.

• Audiobooki
  • 2017