Dzień skorpiona

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The day of the scorpion
literatura angielska, Indie
Agnieszka

"Dzień skorpiona", drugi tom tetralogii, wydany uprzednio po polsku jako oddzielna powieść (PIW 1973), w pewnej mierze uzupełnia historię opowiedzianą w "Klejnocie Korony", a zarazem na przykładzie tradycyjnej rodziny angloindyjskiej ukazuje zachwianie dotychczasowej równowagi między rządzącymi a rządzonymi. Akcja powieściowa rozgrywa się i tutaj na szerszym tle dramatycznych wypadków roku 1942, przełomowego na drodze Indii do niezawisłości

źródło opisu: PIW, 1988

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Komaga | 2013-01-14
Na półkach: Przeczytane, Indie
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Bardzo angielska część tetralogii i pewnie dlatego ciut mniej podobała mi się niż pierwsza część. Tym razem poznajemy historie dwóch angielskich sióstr i poprzez jednego z bohaterów wracamy do historii Kumara.

olka76 | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Naj ♥, Posiadam, Indie