The Birds of Paradise
życie, obyczajowość, polityka
Agnieszka

"Rajskie ptaki" (1962) to rekapitulacja życia Williama Conwaya, który urodził się jako syn politycznego doradcy w jednym z udzielnych księstw indyjskich i któremu dzieciństwo upłynęło w scenerii czarodziejskiej bajki. Mając 9 lat wyjeżdża do Anglii do szkół i właściwie wtedy opuszcza Indie na zawsze, druga wojna światowa bowiem - bohater książki brał w niej udział i spędził trzy lata w obozie jenieckim w niewoli japońskiej - oraz uzyskanie niezależności przez Indie przekreśliły plany kontynuowania pracy zgodnie z tradycją rodzinną.

źródło okładki: conrada11.pl

dymek | 2016-09-16