Umowa ubezpieczenia po nowelizacji kodeksu cywolnego Komentarz /Praktyczne komentarze

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Książka stanowi komentarz do najnowszej nowelizacji kodeksu cywilnego w zakresie uregulowania umowy ubezpieczenia oraz zmiany niektórych przepisów w zakresie prowadzenia działalności ubezpieczeniowej. Zawiera zaktualizowane orzecznictwo sądowe dotyczące poszczególnych norm prawnych regulujących ustrój umowy ubezpieczenia oraz stanowisko przedstawicieli nauki prawa ubezpieczeniowego. Zawartość i układ treści komentarza powoduje, iż książka ta jest przydatna przede wszystkim dla praktyków stosujących prawo ubezpieczeniowe w bieżącej działalności gospodarczej i sądowej. Spis treści: Wykaz skrótów str. 7 Wprowadzenie str. 9 Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny str. 13 Dział I Przepisy ogólne str. 14 Art. 805. [Przedmiot umowy ubezpieczenia] str. 14 Art. 806. [Wypadek ubezpieczeniowy] str. 27 Art. 807. [Ogólne warunki ubezpieczenia] str. 31 Art. 808. [Ubezpieczenie na cudzy rachunek] str. 33 Art. 809. [Dokument ubezpieczenia] str. 38 Art. 810. (uchylony) str. 47 Art. 811. [Warunki ubezpieczenia odmienne od oferty] str. 50 Art. 812. [Odstąpienie i wypowiedzenie umowy ubezpieczenia] str. 55 Art. 813. [Zwrot składki] str. 76 Art. 814. [Odpowiedzialność ubezpieczyciela] str. 81 Art. 815. [Istotne informacje dotyczące ubezpieczenia] str. 86 Art. 816. [Zmiana wysokości składki związana ze zmianą okoliczności] str. 89 Art. 817. [Termin spełnienia świadczenia przez ubezpieczyciela] str. 92 Art. 818. [Obowiązek powiadomienia o wypadku ubezpieczeniowym] str. 97 Art. 819. [Przedawnienie roszczeń] str. 100 Art. 820. [Ubezpieczenia morskie i reasekuracja] str. 107... Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,