Agresor

Cykl: Nick Stone (tom 5)
Wydawnictwo: Bellona
Aggressor
Linda Goździk

Z Nickiem Stone, bohaterem kolejnej powieści Andy McNaba "Agresor", któremu autor pozostaje wierny, spotykamy się tym razem w Australii. Nick prowadzi spokojne, wygodne życie, odwiedzając furgonetką popularne plaże surfingowe i ośrodki spadochronowe, gdzie oddaje się ulubionym dyscyplinom sportowym. Gdy pewnego razu obejrzy w telewizji masakrę dzieci dokonaną przez terrorystów, przypomina mu...

Gdy pewnego razu obejrzy w telewizji masakrę dzieci dokonaną przez terrorystów, przypomina mu się to, co starał się wypchnąć z pamięci. Nie zastanawiając się długo, przyjmuje propozycję pracy dla amerykańskich służb specjalnych, a tym razem czyni to z własnej woli.

Akcja powieści toczy się w odciętych od świata wsiach Azerbejdżanu, a także w przeludnionym, nowoczesnym Stambule i obfituje w sensacyjne, czasami dość ponure wydarzenia.

Jak to już z Nickiem bywało, nie potrzebuje wiele czasu, by odkryć prawdziwy cel misji, do której go wynajęto. Gdy dochodzi do wniosku, że jego umiejętności są wykorzystywane w złym celu przez tych, którzy snują się po korytarzach instytucji reprezentujących siłę i władzę, rezygnuje z zadania.

źródło opisu: [Bellona, 2007]

Aaron | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Do kupna tej książki zachęcił mnie fakt, że autorem jest Andy McNab, bohaterski żołnierz sił specjalnych.
Podczas wykonywania jednej z misji w 1991 roku trafił do niewoli irackiej. Brał udział w wielu niejawnych i tajnych działaniach SAS.
Książka opowiada o byłym żołnierzu, który wraz ze swoją dziewczyną odpoczywa w Australii i zwiedza plaże surfingowe, skacze na spadochronie. Pewnego dnia zostaje poproszony o pomoc przez swojego starego przyjaciela, który chce zdobyć pieniądze dla rodziny, ponieważ niedługo może umrzeć na nieuleczalną chorobę.
Liczne zwroty akcji i niebezpieczne spotkania z wrogami, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć wartościowe papiery gwarantują emocje.
Pozycja jest warta polecenia, ponieważ jest napisana prostym językiem, który dobrze i szybko się czyta.
Zawartość lektury spodoba się wielu czytelnikom.
McNab był dobrym komandosem a teraz jest świetnym pisarzem.

Linda Goździk | 2010-10-18
Przeczytana: 18 października 2010

i dlatego właśnie lubię czytać książki McNaba :)

polmon | 2016-08-29
Przeczytana: 27 sierpnia 2016