Radykalna Wdzięczność. Lekcje, których udzieliło mi życie syberyjskiego zesłańca

Wydawnictwo: Medium
The Greatest Gift
978-83-61987-00-0
GOSIA XXX

Ksiażka opowiada o tym,jak bolesne i tragiczne doświadczenia mogą dać wewnętrzną moc do tego,by czynić wokół sebie dobro.To jakby inspiracja do właściwego przeżycia każdego momentu życia.

Nietrudno zauważyć, że w dzisiejszym świecie coraz częstsze jest zjawisko pogoni za nabywaniem coraz to większej ilości dóbr materialnych. Pieniądze, wystawne domy, drogie samochody, luksusowe przedmioty stały się obiektem pożądania, w pościgu po które człowiek zapomina o podstawowych wartościach i tym samym staje się powoli i bezboleśnie niewrażliwy na potrzeby drugich jak i na potrzeby własne, te prwdziwe, niemające nic wspólnego ze stanem posiadania.
Jednak nawet ci ludzie, którym wyżej opisany przepych jest obcy, a którzy mimo tego, że posiadają wszystkie niezbędne do życia rzeczy, nadal są nieszczęśliwi, bo np. nie mogą zmierzyć się w"walce" o posiadanie z tymi bardziej zamożnymi.

Andrew Bienkowski, autor książki "Radykalna wdzięczność..." dzieli się z nami swoimi przeżyciami, kiedy to jego zamożna polska rodzina z dnia na dzień musiała opuścić swoją ojczyznę, swój dobytek i została zesłana na bezlitosną Syberię.
Czytając tę książkę, poznajemy historię ludzi, którzy...

Krzysiek | 2016-10-24
Przeczytana: 22 października 2016

Niezwykle mądra, treściwa, przyjemna, refleksyjna, rewelacyjna książka!
Która może nadać życiu głębszy sens lub zainspirować ku lepszemu.
Pozwolę sobie przytoczyć jeden z wielu ciekawych fragmentów książki:
Gdy masz wiarę, masz mnóstwo energii .Wiara daje także cierpliwość i zdolność perspektywicznego myślenia. Często wybór właściwego źródła motywacji stanowi o różnicy miedzy przyjęciem tego, co łatwe i dostępne, chociaż nie idealne, a oparciem się na zaufaniu, wierze i wytrwałości w dążeniu do tego, co trudniejsze, ale za to słuszne.
Tak jak moja mama na Syberii-chociaż głodowała sama i widziała, jak głodują jej dzieci, czekała na powrót ojca. Jej decyzja często bywała bolesna i trudna, ale była słuszna i w ostateczności wszystkim nam się opłaciła.

Merveille | 2016-08-09

Ta książka absolutnie zmieniła moje podejście do życia, do relacji, do otaczającego świata, zmieniła na zawsze już moje myślenie. Trafiła w moje ręce w trudnym momencie życia, była moim kołem ratunkowym, pomogła wydobyć się z czeluści przygnębienia. Książka broszurowa, niepozorna, nie podaje żadnych rewolucyjnych sposobów rodem z amerykańskich poradników, pokazuje, że siła jest w nas, mamy jej nieograniczone pokłady, wystarczy tylko założyć bądź ściągnąć odpowiednie myślowe okulary. Książkę powinien przeczytać każdy, optymista i pesymista, ten szczęśliwy i ten, któremu czerpanie radości z codzienności przychodzi z trudem. Pierwsi dla wzmocnienia, drudzy jako drogowskaz.

Besia | 2013-10-25
Przeczytana: 08 marca 2011

Czytałam dwa razy. Dla mnie zachwycająca i dająca nadzieję.
Ciekawy zabieg literacki polegający na tym, że autor przedstawia swoje wspomnienia z Syberii, a potem przeprowadza analizę psychologiczną.

awangarda | 2014-10-13
Lusia | 2013-01-30