John i Mary

John and Mary
83-85144-23-4
Róża_Bzowa

natanna | 2014-08-27

W "Mary i John" z 1966 roku /moje wydanie jest z 1972 roku/ Mervyn Jones, angielski pisarz, opowiada historię dwojga młodych ludzi; Mary i Johna, dla których przypadkowe spotkanie nie stało się tylko przygodą jednego weekendu lecz przeżyciem głębokim i pięknym, początkiem wielkiej miłości. Powieść jest subtelna, w miarę liryczna, zawierająca ironiczną autorefleksję.

Ten pełen uroku romans spodobał się ogromnie na zachodzie i uchodził za jedną z najlepszych powieści miłosnych lat 60-tych i 70-tych. W 1969 roku został sfilmowany. Główne role zagrali : Dustin Hoffman i Mia Farrow. Oglądałam go, był świetny, z resztą przy takiej obsadzie czy mógłby być inny

Katarzyn | 2011-06-16
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Dobra, ale męcząca. Damsko-męska gra w szachy. Nikt chyba tyle nie myśli i nie analizuje, co bohaterowie, a ich rozgrywka jest zbyt przekalkulowana. Zakończenie pretensjonalne i trochę pensjonarskie, ale inne by się nikomu nie spodobało. W tym i mnie. Fabuła domknięta, ale naciągana.

Matylda | 2015-05-26
Przeczytana: 26 maja 2015

Przesiąknięta pięknymi opisami, przemyśleniami przez co staje się opisem mapy myśli bohaterów. Przedstawienie dwóch, czasem sprzecznych poglądów bohaterów sprawia, że czytelnik może lepiej zrozumieć daną sytuację.
Ode mnie : Mega polecam!

| 2016-11-19