Kosmolot i czółno

Tłumaczenie: Lech Jęczmyk
Wydawnictwo: Editions Spotkania
The starship and the canoe
83-85195-70-X
magda

"Kosmolot i czółno" to książka o dwóch mitach współczesnej cywilizacji: o ucieczce w kosmos i o ucieczce w naturę. Pierwszy z nich ucieleśnia Freeman Dyson, światowej sławy genialny astrofizyk, noblista, który poświęcił swoje życie zrealizowaniu marzenia ludzkości by człowiek sięgnął gwiazd, by skolonizował wszechświat. Drugi mit reprezentuje George Dyson, syn Freemana, który osiedłił się w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie mieszka w chatce zbudowanej w konarach potężnej sosny. Ojciec projektuje statki kosmiczne zdolne pokonywać przestrzenie międzygwiezdne. Syn konstruuje czółna wzorowane na kajakach Eskimosów i przemierza w nich dzikie jeszcze zakątki Alaski. Która z tych dwóch dróg daje większe szanse przetrwania naszej, ziemskiej cywilizacji?

ems | 2012-01-03
Przeczytana: 1983 rok

Fascynująca książka. I to we wspaniałym tłumaczeniu Lecha Jęczmyka - tego, który dał nam Paragraf-22.

asia_be | 2016-12-12
Meowth | 2016-11-06