Najem. Zasady Opodatkowania Przychodów Z Wynajmu 2009

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
biznes, finanse

Książka pomoże wynajmującym uniknąć błędów w rozliczeniu się z Urzędem skarbowym oraz w zminimalizowaniu obciążeń podatkowych przy uzyskiwaniu dochodów z najmu. Aby dobrze obliczyć należne podatki trzeba odpowiedzieć na szereg pytań np.: czyją własnością jest wynajmowana nieruchomośća czy najem ma być prowadzony w ramach działalności gospodarczej czy jako odrębne źródło przychodówa co zostało zapisane w umowie odnośnie wysokości czynszu, okresu rozliczeniowego itpa kiedy nastąpiła faktyczna zapłata czynszua czy najem podlega opodatkowaniu podatkiem VATa jaką formę opodatkowania wybrać w podatku dochodowyma jakie dokumenty złożyć w związku z najmem do urzędu skarbowegoa czy nie należy płacić wyższego podatku od nieruchomościa