Jak Bartek Bartnik za zbójami po Zagajnicy gonił

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
831009373X
A--

Spis treści ROZDZIAŁ I. Jak Bartek Bartnik szwedzkiego rajtara pochwycił w borze, przy czym omal nie stracił żywota ROZDZIAŁ II. Jak Bartek Bartnik na rynku łomżyńskim mistrza Martina w pojedynku do cna pognębił ROZDZIAŁ III. Jak Bartek Bartnik z Matyjaszkiem i wujem Makarym polowali siekierkami na tęgie szczupaki ROZDZIAŁ IV. Jak Bartek Bartnik Lucyperowego ducha straszącego...

Spis treści

ROZDZIAŁ IV. Jak Bartek Bartnik Lucyperowego ducha straszącego na jeziorze miał za hetkę-pentelkę
ROZDZIAŁ V. Jak Bartek Bartnik poznał niezwyczajny los brata Michała, a przy okazji i szczyptę historii
ROZDZIAŁ VI. Jak Bartek Bartnik z szajką zbójecką oko w oko stanął i co z tego spotkania wynikło
ROZDZIAŁ VII. Jak Bartek Bartnik fortelem puszczackim ośmieszył kosmatego na wielgachnej sośnie
ROZDZIAŁ VIII. Jak Bartek Bartnik przez waszmość pana Sobieraja zadaniem sekretnym obarczony został
ROZDZIAŁ IX. Jak Bartek Bartnik pod chmurami miód dla rannego wybierał i pszczołom gacie nakładał
ROZDZIAŁ X. Jak Bartek Bartnik poznał cudowne zalety matulowej miotły, choć jej o takowe nigdy nie podejrzewał
ROZDZIAŁ XI. Jak Bartek Bartnik draba ryżowłosego w Zagajnicy tropił, mimo że ten sprytniejszy był od lisa
ROZDZIAŁ XII. Jak Bartek Bartnik u rajcy Hellera po raz wtóry zetknął się nos w nos ze szwedzkim rajtarem
ROZDZIAŁ XIII. Jak Bartek Bartnik wespół z Matyjaszkiem maciorę od śmierci żywymi rakami ratowali
ROZDZIAŁ XIV. Jak Bartek Bartnik przejął się losem porwanej dzieweczki i chciał jej śpieszyć na ratunek
ROZDZIAŁ XV. Jak Staszko Bartnik sprał Stiopkę Burczynosa, po czym wyruszył do tureckiego obozu pod Chocimiem
ROZDZIAŁ XVI. Jak Staszko Bartnik natrafił na Kara Mohammada oraz na mysz, która ze strachu dostała bzika
ROZDZIAŁ XVII. Jak Staszko Bartnik przestał być Staszkiem Bartnikiem, choć jako żywo wcale o tym nie marzył
ROZDZIAŁ XVIII. Jak Bartek Bartnik wraz z niedźwiedziem Cygankiem łowili leszcze w Czarciej Strudze
ROZDZIAŁ XIX. Jak Bartek Bartnik rudników do służby królewskiej werbował nie przejmując się zbrojnym mnichem
ROZDZIAŁ XX. Jak Bartka Bartnika dziad do plebana w Kadzidle na piwo pułtuskie pofrunął ponad borem
ROZDZIAŁ XXI. Jak wuj Makary z Bartkowym ojcem wspominali pranie Szwedów ślubując im przy tym poprawiny
ROZDZIAŁ XXII. Jak Bartek Bartnik dzięki pukawce Anioła Stróża poznał trzeciego ze zbójeckich kamratów
ROZDZIAŁ XXIII. Jak Bartek Bartnik szykował się do wielce niebezpiecznej yprawy na ziemie elektorczyków
ROZDZIAŁ XIV. Jak Bartek Bartnik pod murami Niborka zawarł krótką znajomość z upartym halabardnikiem
ROZDZIAŁ XXV. Jak Bartek Bartnik wraz z Onufrowym Kostkiem przeżyli straszliwą przygodę na niborskim rynku
ROZDZIAŁ XXVI. Jak Bartek Bartnik krył się po rozlewisku, a potem ratował Kostka udającego sosnową szyszkę
ROZDZIAŁ XXVII. Jak Bartek Bartnik elektorską pogoń w zasadzkę wciągnął nie wiedząc, czym się to zakończy
ROZDZIAŁ XXVII. Jak Bartek Bartnik, mimo że został ciechanowską fujarą, pozyskał nagrodę i jeszcze coś więcej

il. Stanisław Rozwadowski.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1990