Cudowny skarb : legendy i opowieści uzbeckie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A--

Zbiór baśni i legend przybliżających nam kulturę i tradycje Bliskiego Wschodu, dokładnie Uzbekistanu.

il. [kolor.] Jan Wilkoń.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nitager | 2016-03-16

Wprawdzie to zbiór baśni dla dzieci, ale baśni niezwyczajnych. Tu nie ma płytkich opowieści z morałem, jakie serwuje się dzieciom na dobranoc. To opowieści z egzotycznego dla nas świata, ale jakże piękne i zachwycające. Nieważne, ile masz lat - sięgnij po ten zbiór. Warto. Poznasz historię miłości księżniczki i kamieniarza, poznasz stolarza, poszukującego swojej wybranki na latającym koniu, poznasz losy uzbeckiego poety Aliszera Nawoi, spotkasz mądrego chana, zakochanego w córce prostego człowieka, spotkasz prawdziwego, historycznego Księcia Lekarzy. A to wszystko pośród piasków pustyń Kara-Kum i Kyzył-Kum, w murach Samarakandy, czy Buchary. Warto odwiedzić te miejsca - z ta właśnie książką.

jamczyk | 2016-04-18
Raimunda _ | 2012-11-04