Ali-Baba i pasterz

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
poczytaj mi mamo, Ali Baba
A--

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951.

il. Mirosław Pokora.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1982

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

Scarlet | 2016-11-17
Agnieszka | 2016-04-30