kot, bajka
Pistacia

Na małego, ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą? Czasami Filemon napotyka coś nieodgadnionego lub niebezpiecznego, na szczęście radą i pomocą służy mu doświadczony kocur Bonifacy.

[opis wydawcy]

Evik | 2014-04-29
Przeczytana: 14 marca 2014

Na tym portalu maksymalnie książce można dać 10 punktów. Dziesięć gwiazdek uzyskuje książka określana mianem arcydzieło.
"Przygody kota Filemona" w sensie ścisłym arcydziełem nie jest. Za co więc dałam książce 10 gwiazdek?
Przygody dwóch kotów - leniwego Bonifacego, ciekawskiego Filemona i niesfornego szczeniaka (pojawia się on w trzeciej części) urzekła mnie.
Filemon przeżywa różne przygody. Wyrusza na wyprawę do miasta, Psoci
No i jest jeszcze Babcia i Dziadek.
Książka jest dobrze ilustrowana, bez przemocy. Polecam wszystkim, od lat 2 do 102.

Przeganiany Filemon mówi: "Ciągle tylko nie bądź taki ciekawy... nie bądź taki ciekawy, a co ja bym wiedział, gdybym nie był ciekawy? Ech! Ci dorośli ciągle mają jakiś tajemnice - biadoli Filemon jakiś czas, lecz w końcu rad nierad zasypia".

Mądry ten Filemon, prawda?

wiola | 2014-06-27

Chyba nie ma nic do dodania dzieciństwo w pełnej krasie: ciepłe mleko bądź kakao piżama i mama obok czytająca książkę z przygodami kota Filemona, i to się chyba nigdy nie zmienia bo 20 lat później ja sama biorę moje dzieciaki robię kakao siadam pomiędzy nimi i na powrót odkrywam dzieciństwo.

Jak już się człowiek w wakacyjne wieczory naczyta bajek dla dorosłych - z wampirami i seksem :)), to warto czasem sięgnąć po te znane i dobrze pamiętane z dzieciństwa - w każdym razie ja tak mam :)). A jeśli dobre bajki, to oczywiście "Kot Filemon". Przygody tego rozkosznego białego kłębuszka i jego kumpla - markotnego kocura imieniem Bonifacy zawsze wprawiały mnie w doskonały nastrój i nie wierzę, by znalazł sie ktoś, kto myśli inaczej. "Przygody kota filemona", to murowana rozrywka, nawet jeśli ma się więcej niż te kilka lat :))
Polecam z całego serca, również dorosłym, zwłaszcza w deszczowe popołudnia i wieczory - dla mnie to książka na 10!

rowena77 | 2015-05-02
Przeczytana: 28 marca 2015

Mając dziewczynkę w domu i kota, oczywiste jest, że wszelkie książki z kotami są mile widziane, a nawet wyczekiwane. Bajki w TV o rezolutnym kocie Filemonie, były towarzyszami mojego dzieciństwa, tak więc z radością sięgnęłam po książkę, cofając się do dawnych, beztroskich czasów. Jakże bezpiecznie można się poczuć w małym domku na wsi, gdzie jest babcia i dziadek, a życie toczy się w swoim wolnym rytmem. Każdy maluch może identyfikować się z ciekawskim kotkiem Filemonem. Bo jak poznać świat? Tak, jak on - pytając i doświadczając, a przy okazji świetnie się bawiąc :)

nuna21 | 2016-12-08

Jejku jak ja się czasem cieszę, że jestem mamą i bezkarnie mogę sięgać po ulubione tytuły z dzieciństwa i dzielić się tym wspaniałym światem z małym człowiekiem.
Przygody kota Filemona, Bonifacego i Szczeniaka to wspaniały zbiór mądrych i przezabawnych historii do wspólnego czytania. Zresztą to nie tylko opowiastki o zwierzetach ale też o przyrodzie, jej powolnym cyklicznym rytmie, a także o Babci i Dziadku.
Ilustracje jak w wydaniu sprzed wielu, wielu lat bawią kolejne pokolenia.
A mały biały kotek uczy ciekawości.

Małgośka | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Absolutnie cudowna <3

przeczytana w samotności... jednym tchem :) z kubkiem ciepłej herbaty i kotem u boku

azi1986 | 2017-01-20
Na półkach: Mam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Świetna bajki mojego dzieciństwa. Do tego piękne ilustracje :)

Rozczytana | 2013-08-26

Hahaha miałam 7 lat gdy ją przeczytałam