Hellsing t.5

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hellsing
komiksy
louve

A oto inny Nocny Łowca - Alucard - będący na usługach ludzi, dbający o to, by ciemne siły nie zagrażały jego "pracodawcom". Organizacja Hellsing kontra Letzt Batallion! Nadchodzi Wojna Totalna!

źródło opisu: JPF, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Rebel | 2019-01-28
Przeczytana: 17 października 2018

O wszystkich 10 tomach Hellsinga można napisać to sam, gdyż to jedna długa historia. Manga dobra dla osób, które chcą się odstresować zanurzając w mroczną historię ale bez sięgania po typową powieść. Historia o wampirach, zombi, tajnej grupie kościelnej i spiskowej teorii na temat mrocznych czasów XX wieku z domieszką filozofii Schrödingera. Zestaw ociekający krwią, śmiercią i zwrotami akcji. Coś na potrzebę szybkiego zaspokojenia czytania i oglądania zarazem.

Książkowe_wino | 2019-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Definitywnie polecam. Dla ciekawych szczegółowo wypowiedziałam się pod tomem 1. :)

Akemi | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, Shōnen-manga
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

"- Otwórzcie wszyscy swoje egzemplarze Podręcznika pod tytułem 'Seelowe faza druga - walka na lądzie brytyjskim'. Proszę spojrzeć na trzecią stronę, na rozdział 'Londyn wylatuje w powietrze, czyli mordercza bitwa wampirów'.
- Ach. Ojejejeje... Ajejejeje...
- Czy coś się stało, podchorąży?
- Doc, bardzo pana przepraszam, ale zgubiłem swój podręcznik.
- Ech, szkoda słów, żeby to skomentować! Zajrzyj do pana kapitana.
- *zerk*."

co tu dużo mówić... od momentu pojawienia się Nazistów, jak na razie moja ulubiona część. Rzeź na Eagle - cudo. A chorąży Schrodinger został przemianowany moim ulubionym uszatym Nazistą. ♥
Polecać chyba nie trzeba.

pandabetty | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Jest krew, jest broń, świetna kreska, może bez głębszej treści czy porywających dialogów, ale... co tu dużo gadać, warto, bo Allucard, broń, bo Bernadotte, broń, bo Interga, bo broń, bo Walter ;D

Kathleen3690 | 2013-05-14
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 09 maja 2013

PLUSY:
+ nawiązanie do wojny

MINUSY:
- za mało Hellsinga
- miejscami przynudza

Krzysztof | 2011-08-17

Bardzo ciekawa manga. Polecam.