Łuk długi na polach bitew Europy

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
historia, łuk, militaria
historia

Książka opowiada historię długiego łuku angielskiego od jego początków aż po jego kres starając się ją wrysować w historię Anglii. Poza opisem zmagań zbrojnych i poszczególnych bitew traktuje także o budowie i wykonaniu łuku, opowiada o łucznikach ich strojach a także wierzeniach czy przesądach. Poza ściśle historyczną tematyką książka wkracza w obszar kultury tłumacząc pochodzenie znanego...

Książka opowiada historię długiego łuku angielskiego od jego
czy przesądach. Poza ściśle historyczną tematyką książka
wkracza w obszar kultury tłumacząc pochodzenie znanego angielskiego gestu jednego palca ale także odnosi się do legendy Robin Hood’a. Przeznaczona jest do szerokiego grona czytelników począwszy od historyków wojskowości czy studentów poprzez żołnierzy i innych miłośników techniki
wojskowej ale także szerokiego grona sympatyków historii.
Książkę można bezpłatnie pobrać na: http://maleccy.net/pobieranie/%C5%81uk_d%C5%82ugi_na_plach_bitew_Europy.pdf

PIT | 2015-12-16
MarcusProbus | 2010-11-20