Bóg Jezusa Chrystusa. Medytacje o Bogu Trójjedynym

Der Gott Jesu Christi. Betrachtungen uber den Dreieinigen Gott
83-240-0713-X
Bóg, medytacja, Trójca Święta
religia

"Bóg Jezusa Chrystusa. Medytacje o Bogu Trójjedynym" to zbiór tekstów poświęconych jednej z największych tajemnic chrześcijaństwa – Trójcy Świętej. Obecny papież Benedykt XVI zaprasza czytelnika do wspólnego namysłu nad tym, kim jest biblijny Bóg, co to znaczy, że Jezus Chrystus jest zarazem Bogiem i człowiekiem, i na czym polega działanie Ducha Świętego. Podstawą tej książki były teksty kazań i rekolekcji, dlatego mimo skomplikowanego tematu jest napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem. W przystępny sposób rozwija problematykę, którą Joseph Ratzinger zajmował się także w swojej wcześniejszej książce "Wprowadzenie w chrześcijaństwo".

peccator | 2015-05-05
Na półkach: Wiara, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2015

Wielka erudycja i dyscyplina intelektualna autora, przenikliwość, połączenie teologii najwyższych lotów z osobistym doświadczeniem Boga, wierność Słowu. Bardzo wartościowa książka

Andrzej | 2016-09-07
Przeczytana: 10 lipca 2016

Znakomity zbiór na spokojną, cierpliwą lekturę duchową, osobiste rekolekcje. Nie jest to tekst akademicki, ale jednocześnie widać, że porady duchowe wsparte są na solidnej formacji teologicznej. Co więcej, Ratzinger daje tu przykład świetnej znajomości problemów z wiarą, które dotykają nas na co dzień, naszej zwykłej kondycji ludzkiej. Szczerze polecam!

minato | 2015-11-04
Na półkach: 2015, Przeczytane