Polak potrafi: Przysłowia, hasła i inne polskie zdania osobne

Wydawnictwo: Świat Książki
83-247-0231-8
surven

Błyskotliwe gawędy o naturze języka polskiego. Profesor Bralczyk wziął "pod lupę" nasze przysłowia, hasła i slogany. Czy na pewno "język powinien powiedzieć wszystko, co pomyśli głowa"? Czy rzeczywiście "prawo ma znaczyć prawo", a honor powinien być Bogu oddany? A chrząszcze - czy w ogóle "brzmią"? Podobnie jak poprzednio, dziesiątki przykładów służą autorowi jako pretekst do błyskotliwych...

Błyskotliwe gawędy o naturze języka polskiego.

Profesor Bralczyk wziął "pod lupę" nasze przysłowia, hasła i slogany. Czy na pewno "język powinien powiedzieć wszystko, co pomyśli głowa"? Czy rzeczywiście "prawo ma znaczyć prawo", a honor powinien być Bogu oddany? A chrząszcze - czy w ogóle "brzmią"? Podobnie jak poprzednio, dziesiątki przykładów służą autorowi jako pretekst do błyskotliwych gawęd zarówno o naturze języka polskiego, jak i naszym narodowym charakterze, bo używane przez nas zwroty i wyrażenia mówią o Polakach więcej, niż się powszechnie wydaje. Pasjonująca i pouczająca kopalnia wiedzy, której się nie uświadczy na żadnych lekcjach!

źródło opisu: czytelnia.onet.pl

patarzyna | 2017-04-14