Zabawy z niemowlakami na każdy dzień. 365 gier i zabaw dla dzieci w wieku 0-12 miesiecy

Wydawnictwo: KE Liber
dziecko, rozwój dziecka, zabawa

Zabawy w wieku niemowlęcym są niezbędnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka i budowaniu jego późniejszych zdolności przyswajania wiedzy. Książka przedstawia proste i przyjemne gry i zabawy stymulujące wczesny rozwój umysłowy dzieci. Możesz je przeprowadzić o każdej porze dnia i w każdym miejscu - w domu, na dworze i w podróży. Książka ta pomoże rodzicom wprowadzić dzieci w fascynujący...

Książka ta pomoże rodzicom wprowadzić dzieci w fascynujący świat zabawy, dostarczyć maluchom radości, rozwinąć ich pomysłowość i koordynację.

Dorota | 2016-07-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2016

Książka zdecydowanie do przewertowania na szybko w księgarni (drugi raz nie dałabym się złapać i nie kupiłabym jej).
Na pierwszy rzut oka całkiem konkretna pozycja. Całość otwiera wstęp teoretyczny z opisem etapów rozwoju dziecka w pierszym roku życia. Dalej w rozdziałach dedykowanym poszczególnym grupom wiekowym (0-3m, 3-6m, 6-9m, 9-12m) zabawy pogrupowane na te rozwijające umiejętności fizyczne, emocjonalne oraz myślenia i rozumowania. Blisko 400 stron. Zapowiada się dobrze...

... ale przy bliższym spojrzeniu okazuje się, że książka jest raczej kiepska. Na początek jest wyjątkowo niedbale przetłumaczona z angielskiego na polski, brakuje adaptacji językowej, ciekawych polskich wariantów amerykańskich wierszyków i wyliczanek (zamiast tego są takie jak ta: "Do góry, do góry, do góry! Raz, dwa, w dół" WTF?!).

Ponadto, tekst o etapach rozwoju charakterystycznych dla kolejnych miesięcy życia, który możemy znaleźć na początku książki, jest CYTOWANY W CAŁOŚCI PONOWNIE na początku...

Yooki | 2014-01-09
Przeczytana: 2013 rok

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Sądziłam, że w tej książce znajdę konkretne propozycje zabaw a okazało się, że autor nazywa zabawą codzienne życie. Wszystko to co większość rodziców (jeśli nie wszyscy) robi instynktownie.

Być może ma rację i dla takiego malucha zabawą jest dotykanie rzeczy o różnych strukturach, uśmiechanie się i przytulanie ale ja byłam rozczarowana.

Książka nie jest jednak całkowicie bezużyteczna. Mimo iż nie wszystkie propozycje są "prawdziwymi zabawami", a pomysły często powtarzają się; można znaleźć kilka fajnych zabaw, które (przynajmniej mojemu) dziecku bardzo się podobają.

Ogólnie można przewertować w księgarni ale do kupna nie namawiam.

Paulina | 2013-05-20
Przeczytana: 24 września 2014