Japońskie wunderwaffe

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
Wojsko
historia

"Japońskie Wunderwaffe" to książka poświęcona tajnym projektom Japonii w okresie drugiej wojny światowej. Najwięcej miejsca poświęcono najsłabiej opisanym w polskiej literaturze projektom marynarki wojennej i wojsk lądowych. Większość wykorzystanych materiałów źródłowych to dokumenty odkryte w archiwach w ostatnich latach. Pozwalają one na nowo spojrzeć na wiele zagadnień, np. na projekty jądrowe i broń biologiczną (w rozwoju i zastosowaniu której Japonia wiodła niechlubny prym).

Marianus | 2014-12-11
Piotr Ś | 2013-07-27