Teen Spirit. Nirvana - teksty bez tajemnic

Teen Spirit - The Stories Behind Every Nirvana Song
83-85335-45-5
muzyka
Daniel

Autor w tej książce analizuje teksty Nirvany, przedstawia ich genezę nierzadko obfitującą w pikantne szczegóły z biografii zespołu.

źródło opisu: merlin.pl

Bulma3110 | 2014-03-30
Przeczytana: 17 lipca 2013

Ze względu na grubość 'książeczka' wydaje się być czymś niedopracowanym, a po samym tytule można przypuszczać, że znajdziemy w niej tłumaczenie, analizę tudzież słabą interpretację utworów "Nirvany" ...

Jednak tak jak to często bywa, pozory lubią mylić :> Zawartość jest całkiem inna niż można by przypuszczać, co jest oczywiście na plus :)

Książka jest podzielona na rozdziały zatytułowane (w chronologicznej kolejności) nazwami studyjnych albumów. Strony są obfite w zdjęcia i rysunki, co uprzyjemnia jej czytanie :)

Tekst został napisany bardzo ‘czystym’ i ‘przejrzystym’ językiem. Mimo tego, że autor opowiada o powstaniu poszczególnych utworów, dodatkowo wplata w to wątki biograficzne.

Ogólnie można stwierdzić, że autor odwalił kawał dobrej roboty – umiarkowana wiedza przedstawiona w przystępny sposób. Wszystko ze smakiem i umiarem :)

Wiola | 2016-11-13
trinity-90 | 2016-11-13