Moja droga do egzorcyzmów

Tłumaczenie: Wiesław Szymona
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Duchowe zagrożenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-11-0
religia, egzorcyzmy
religia
A--

Ojciec Benignus, wypełniając z pokorą i odwagą Boże plany, sam przekonał się o trudach pracy egzorcystów w Kościele. Wobec postępującego zobojętnienia na zło ich posługa jest często przyjmowana niechętnie lub sceptycznie, zaś ludzi opętanych spycha się na margines Kościoła. Dla ofiar ponadnaturalnej działalności diabła kapłani tacy jak Ojciec Benignus są często ostatnią – i jedyną – deską ratunku.

W "Mojej drodze do egzorcyzmów" autor bestellerowego "Szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go" przedstawia swoje świadectwo niezwykłej drogi, jaką dane mu było przejść. Opowiada o przełamywaniu niechęci i strachu, o nauce wyrozumiałości, o odkryciu kapłańskiej godności Chrystusa-Lekarza i odnalezieniu swojego prawdziwego powołania.

Opis osobistych doświadczeń Ojca Benignusa uzupełnia klarowny dyskurs teoretyczny, porządkujący wiedzę na temat nadnaturalnego działania Szatana i demonów w świecie, stanowiska Kościoła wobec istnienia osobowego zła oraz zadań egzorcystów. Przystępne wyjaśnienia autora pomagają wyzbyć się uprzedzeń wobec osób cierpiących z powodu dręczenia szatańskiego oraz ukazują ważny wymiar jedności Kościoła: poprzez otaczanie egzorcystów modlitewnym wsparciem każdy wierny może uczestniczyć w zbawczym dziele tryumfującego Chrystusa.

Ewa | 2012-04-16
Przeczytana: 25 kwietnia 2012