Rzym po polsku

Wydawnictwo: Świat Książki
Rzym, Włochy
Pistacia

Przewodnik po Rzymie – dla wszystkich i dla tych, którzy chcą zwiedzić miasto polskimi śladami. Stolica Włoch jest dziś pełna pamiątek po Janie Pawle II. Ale nie tylko: mieszkała tu Marysieńka Sobieska, w Caffe Greco bywali Mickiewicz, Krasiński czy Norwid, maszerowała I Legia generała Dąbrowskiego, szło wojsko generała Andersa podczas II wojny światowej... Autor prowadzi nas polskimi tropami, wyjaśniając i opowiadając anegdoty. Podaje też informacje praktyczne, od noclegów po zwyczaje w restauracjach.

[opis wydawcy]

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alijen | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Jak wskazuje tytuł, jest to przewodnik po Rzymie po polskich śladach, dlatego bardzo różni się od typowej literatury przewodnikowej. Autor wybiera i opisuje takie miejsca, które są związane z ważnymi dla nas wydarzeniami, osobami bądź miejsca upamiętniające wydarzenia, w których Polacy brali udział, oraz pomniki, nagrobki, tablice związane z Polakami.
Tekstom towarzyszą amatorskie zdjęcia, nie zawsze w dobrej jakości.
Niewiele jest tutaj wskazówek dla podróżników.
Mimo swojej "ograniczoności" przewodnik jest napisany całkiem ciekawie, jednak nie zaspokaja oczekiwań przyszłych podróżników do Rzymu.

EwelinaMW | 2015-09-13
Na półkach: Rok2015, Przeczytane, Posiadam