Agent Tomasz i inni. Przykrywkowcy

Wydawnictwo: Świat Książki
9788324719167
CBŚ, służby, specjalne,
Pistacia

Przykrywkowcy to funkcjonariusze CBŚ i niektórych tajnych służb, biorący udział w operacjach specjalnych. Tropiąc przestępców, udają gangsterów lub biznesmenów, handlują narkotykami albo bronią. W jaki sposób są szkoleni? Jak kontrolowani? Jak radzą sobie z niebezpieczeństwami i stresem? Czy słynny agent Tomasz, osaczając Weronikę Pazurę i Beatę Sawicką, posunął się za daleko? Aby dotrzeć do bohaterów książki, autorzy – znani dziennikarze – sami musieli sięgnąć po stosowane przez nich metody. Rozmawiali też m.in. z ofiarami agenta Tomasza.

[opis wydawcy]

sinnerinc | 2017-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Trochę ciężko mi ocenić tę pozycję. Na początku była całkiem fajna - krótka historia akcji "przykrywkowych", trochę terminologii i sposobów działania. Wspomniane zostały parę ciekawszych akcji oraz wymieniono kilku znaczących agentów i ich dokonania.

Natomiast dalej już autorzy skupili się na agencie Tomku (zresztą zgodnie z tytułem) i na jego akcjach - przede wszystkim odnośnie posłanki Sawickiej, czy Weroniki Marczuk-Pazury. Plus za krótki opis osobowości przedstawianych postaci, ich wcześniejsze zachowania i sposób postępowania. Natomiast najwięcej zajmuje opis akcji z Sawicką. I w dużej mierze są to jakieś stenogramy i spisy z rozmów. I tutaj niestety czyta się to ciężko, pani ta mówi strasznie chaotycznie, niezbyt składnie. Zaczynało mi się to w pewnym momencie mocno dłużyć.

Na koniec zostały przytoczone badania - kim jest facet idealny dla większości Polek. I porównano do tego agenta Tomka. Traktuję to w zasadzie humorystycznie.

Ogólnie jakoś ciężko powiedzieć, żeby...

henrykwolkan | 2017-08-22

Książka opisująca kulisy pracy osób pracujących pod przykryciem. Ciekawa, wciągająca. Polecam

KarolWoźniak | 2018-02-04
ladson | 2018-01-05