Za każdą cenę

At All Costs
837169914X
thriller psychologiczny
mjkuna

Jake i Carolyn Brightonowie są na pozór przeciętną rodziną. Wraz z trzynastoletnim synem mieszkają w małym miasteczku, pracują i płacą podatki. Pewnego dnia okazuje się, że Brightonowie to najbardziej poszukiwani i najbardziej niebezpieczni przestępcy w Ameryce, za którymi FBI rozesłało listy gończe. Tylko Jake i Carolyn wiedzą, że zostali niewinnie oskarżeni o straszliwe zbrodnie. Muszą stanąć do walki przeciwko światu, w którym sprawiedliwość jest ślepa, a zemsta bezlitosna...

veinylover | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Książka, to emocjonujące czytadło z fabułą sensacyjną i wartkim przebiegiem akcji.
To, co mnie razi nie tylko w tej książce, ale w całej twórczości autora, to niekompetencja w podstawowych dziedzinach nauki, także dotycząca nieznajomości kryminologii, psychologii, chemii, medycyny niekompetentne i niemożliwe nieprawdziwe opisy szybkich wydarzeń, w których czas biegnie nierealistycznie i tak dalej: tu litościwie powstrzymam się od wymieniania wszystkich niekompetencji.
W tej książce rozbawiła mnie sytuacja, w której do wymuszenia zeznań użyto kwasu solnego, który według autora śmierdział zgniłymi jajami i siarką oraz wypalał dziury w ubraniu.
Gdyby autor chodził do szkoły podstawowej w Psiej Wólce w Polsce i zdobył promocję do gimnazjum wiedziałby, że zgniłymi jajkami śmierdzi siarkowodór, a nie kwas solny, że ów siarkowodór rozpuszczony w wodzie, to rodzaj zdrowej wody mineralnej i że wzór kwasu solnego (a właściwie aktywnego składnika) to HCl, a zatem nie ma w nim ani trochę...

Vemida | 2016-02-29

Nie mam na swoim koncie zbyt dużo przeczytanych kryminałów i thrillerów, gdyż są to gatunki, których raczej unikam, ta książka jednak naprawdę mi się spodobała. „Za każdą cenę” to świetny thriller, który wciąga i skutecznie trzyma w napięciu. Niemal każda strona dostarcza nowych emocji, czasem aż zbyt dużo i kolejne kartki przewraca się z drżeniem ręki. Jeśli chodzi o fabułę, styl, bohaterów – naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Polecam.

Hania Archangielska | 2015-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

John Gilstarp jest grafomanem. To druga i ostatnia jego książka, za którą się wzięłam.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-21