Lubimyczytać.pl to:
ponad 662 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Romanowowie wczoraj i dziś

Romanowowie wczoraj i dziś

papier
Nika
7 (7 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dynastia Romanowów ponad 300 lat była najpotężniejszym i najbardzieje barwnym rodem w historii świata. Wbrew powszechnemu przekonaniu historia rodu nie skończyla się w 1917 roku. Wielu Romanowów żyje do dziś w różnych krajach. Staffan Skott zafascynowany ich dziejami, prześledził losy tych, którzy przeżyli, z wieloma spotkał się osobiście. Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, w...

Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, wielkich książąt i ich rodzin. Opisuje życie codzienne, spotkania towarzyskie, rozliczne przygody miłosne i awanturnicze romanse, a także pałacowe intrygi, wojny, zamachy, często wprowadzając przy tym odniesienie do Rosji sowieckiej.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
BaskaB | 2013-11-26

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku