Okładka książki Romanowowie wczoraj i dziś

Romanowowie wczoraj i dziś

papier
Nika
7 (8 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dynastia Romanowów ponad 300 lat była najpotężniejszym i najbardzieje barwnym rodem w historii świata. Wbrew powszechnemu przekonaniu historia rodu nie skończyla się w 1917 roku. Wielu Romanowów żyje do dziś w różnych krajach. Staffan Skott zafascynowany ich dziejami, prześledził losy tych, którzy przeżyli, z wieloma spotkał się osobiście. Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, w...

Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, wielkich książąt i ich rodzin. Opisuje życie codzienne, spotkania towarzyskie, rozliczne przygody miłosne i awanturnicze romanse, a także pałacowe intrygi, wojny, zamachy, często wprowadzając przy tym odniesienie do Rosji sowieckiej.

Gdzie kupić?
Sklep