Okładka książki Romanowowie wczoraj i dziś

Romanowowie wczoraj i dziś

papier
Nika
7 (8 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Dynastia Romanowów ponad 300 lat była najpotężniejszym i najbardzieje barwnym rodem w historii świata. Wbrew powszechnemu przekonaniu historia rodu nie skończyla się w 1917 roku. Wielu Romanowów żyje do dziś w różnych krajach. Staffan Skott zafascynowany ich dziejami, prześledził losy tych, którzy przeżyli, z wieloma spotkał się osobiście. Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, w...

Autor sięgnął do burzliwej przeszłości rosyjskich carów, wielkich książąt i ich rodzin. Opisuje życie codzienne, spotkania towarzyskie, rozliczne przygody miłosne i awanturnicze romanse, a także pałacowe intrygi, wojny, zamachy, często wprowadzając przy tym odniesienie do Rosji sowieckiej.

Gdzie kupić?

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku