Zakaz myślenia. Fundamentalizm w chrześcijaństwie i islamie

Tłumaczenie: Sława Lisiecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Club Voltaire". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Uraeus
Denkverbot. Fundamentalismus in Christentum und Islam
83-85732-20-9
religia
wodon

"... fundamentalizm religijny leży u podstaw zasadniczych prawd wiary wszystkich religii monoteistycznych. Wszystkie one wcześniej czy później ustanawiają zakazy myślenia, zamykające drogę rozumowi, których - jako że obstają przy wartościach absolutnych - nie sposób pogodzić z religijna tolerancją."

Autor to urodzony w Polsce były ksiądz,teolog,filozof,dziekan Uniwersytetu Wiedeńskiego,pisarz i najbardziej znany (obok Karlheinza Deschnera) krytyk Kościoła Rzymskokatolickiego. "Zakaz myślenia" ukazuje negatywny mechanizm działania, m.in. Kościoła Katolickiego na umysły ludzi, tym samym obnażając fanatyzm religijny kryjący się u źródeł wielkich religii monoteistycznych.

ordoabchao | 2016-03-07
alederp | 2015-07-05