zastaw rejestrowy i rejestr zastawów komentarz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Prawnicze
biznes, finanse

Komentarz zawiera kompleksowe i rozbudowane opracowanie problematyki prawnej zastawu rejestrowego w Polsce. Obejmuje w szczególności omówienie: trybu zawierania, stron oraz kształtowania treści umowy o ustanowienie zastawu rejestrowego, praw i obowiązków zastawnika oraz zastawcy, katalogu i zasad opisu przedmiotu zastawu rejestrowego, trybu zaspokojenia praw zastawnika oraz organizacji i funkcjonowania rejestru zastawów. Instytucja zastawu rejestrowego została przedstawiona na szerokim tle cywilistycznym, wyznaczonym przez uregulowania ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów, Kodeksu cywilnego, Prawa bankowego, Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu spółek handlowych, ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o funduszach inwestycyjnych oraz ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Opracowanie adresowane jest do sędziów, referendarzy sądowych, adwokatów, radców prawnych, pracowników sektora bankowego, przedstawicieli praktyki, aplikantów i studentów prawa. Wydanie drugie zawiera omówienie zmian ustawy m.in. w zakresie: podmiotów mogących być zastawnikami (fundusze sekurytyzacyjne), rozszerzenia katalogu przedmiotu zastawu rejestrowego (rzeczy i praw) oraz ich pogłębioną analizę. Uwzględnia wejście w życie nowych uregulowań prawnych m.in. w obszarze obrotu papierami wartościowymi i instrumentami finansowymi. Uwzględnia też najnowsze piśmiennictwo i orzecznictwo (np. dotyczące formy umowy zastawu na udziałach w spółce z o.o.). Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Patrycja | 2013-05-20
Na półkach: Teraz czytam