Krwawa góra

Wydawnictwo: Erica
Blood Mountain
historyczna
19ET68

Rok 1942, Kaukaz, Operacja Fall Blau. Hitler, wyraźnie rozczarowany postępami armii niemieckiej na froncie wschodnim, postanawia udowodnić przeciwnikom III Rzeszy, że jest ona w stanie nadal realizować najtrudniejsze cele - wysyła na górę Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu, oddział SS, wyspecjalizowany w wspinaczce wysokogórskiej, który najpierw musi przedrzeć się przez linię frontu i wygrać walkę z elitarnym oddziałem radzieckich komandosów. Z tej wyprawy powróci niewielu, ale cóż to znaczy śmierć wobec chwały Vaterlandu...

Krwawa góra to kolejna część cyklu ukazującego nieznane oblicza II wojny światowej.

Fragment powieści:

"Major Greul skupił się na wysiłku związanym z ostatnim etapem wspinaczki do wraku samolotu zwiadowczego, który znajdował się trzysta metrów powyżej na skalnej półce. Wysunięta baza Luftwaffe pilota Messerschmitta, który zestrzelił Jaka, natychmiast powiadomiła Korpus Alpejski o trafieniu i zwróciła się z prośbą o pomoc w odnalezieniu wraku samolotu. Liczyła na mapy i inne informacje, jakie wywiad mógł uznać za pomocne.
Oczywiście generał Dietl przydzielił zadanie elitarnemu oddziałowi SS Edelweiss. Tylko ta jednostka miała wszystko, co potrzeba - twardych i odważnych do szaleństwa żołnierzy o niezrównanych umiejętnościach."

Damian Dekarz | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016