Stonehenge - zagłada Atlantydy

Wydawnictwo: Rebis
Stonehenge: where Atlantis died
83-7120-409-4
Arckov

Książę Ason z Myken, Egipcjanin Iteb i Aias z Byblos, uciakając z Atlantydy przed wybuchem wulkanu i przed Atlantydami, dostają się na wyspę Yerni, dzisiejszą Wielką Brytanię. Niespodziewane pojawienie się ekspedycji Atlantydów sprawia, że uciekinierzy, zaprzyjaźnieni z tubylcami, postanawiają zjednoczyć plemiona Yerni, gdyż tylko wtedy mają one szansę w walce z najeźdźcami. Najlepszym na to...

Niespodziewane pojawienie się ekspedycji Atlantydów sprawia, że uciekinierzy, zaprzyjaźnieni z tubylcami, postanawiają zjednoczyć plemiona Yerni, gdyż tylko wtedy mają one szansę w walce z najeźdźcami. Najlepszym na to sposobem wydaje się zbudowanie potężnego kamiennego symbolu nowych czasów...

Kevorkian | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, Historycznie, 2014
Przeczytana: 16 lutego 2014

Przede wszystkim to nie jest książka fantasy, a raczej historyczna - autorzy sugerują w niej, że Atlantyda była cywilizacją minojską z centrum na zniszczonej wybuchem wulkanu Therze, a do budowy Stonehenge przyczynili się Egipcjanie. Wszystko to jest bardzo ładnie wyjaśnione w posłowiu, które jest zresztą najlepszą częścią książki.

I tu dochodzimy do problemu - książka jest napisana siermiężnym językiem godnym nastolatka, bohaterowie są albo dzielni albo paskudni, a wszyscy bez wyjątku są tępymi szowinistami. Akcja polega głównie na patetycznych dialogach przeplatanych scenami mordobicia.

Można przeczytać jako ciekawostkę albo jak się jest pasjonatem tematu Stonehenge czy Atlantydy, innym raczej nie polecam.

Harnaś | 2016-01-02
Gwidon40 | 2014-11-13